Πέρασε από τα Ραδοβύζια η Κυράτσα

Δε δυσκολεύτηκε η Κυράτσα να περάσει από την έδρα της ΑΕ Ραδοβυζίων, επικρατώντας με 0-4.

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Πάνου Νίκου ήταν ελαφρώς καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, όμως μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν είχε καταφέρει να πάρει προβάδισμα. Στο 25ο λεπτό, μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν καλή στιγμή με τον Πάνο Δήμο να σουτάρει δυνατά αλλά άστοχα. Στο ημίωρο η Κυράτσα απάντησε στις φάσεις με το Φελέκη να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από γύρισμα του Θάνου. Τελικά, στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, ο Βαζούρας με κεφαλιά από κόρνερ του Θάνου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυ, ανοίγοντας το σκορ, σε ένα καίριο χρονικά σημείο, και δίνοντας "φτερά" στα πόδια των συμπαικτών του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά, και στο 49' βρήκαν δεύτερο γκολ, με τον Καυκιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ εκτός περιοχής. Στο 60ο λεπτό,η Κυράτσα τελειώσει ουσιαστικά το ματς, καθώς ο Φελέκης με γυριστό σουτ από πάσα του Θάνου, έγραψε το 0-3. Οι γηπεδούχοι είχαν στη συνέχεια κάποιες φάσεις με του Δήμο και Τζίμα χωρίς όμως να καταφέρουν να μειώσουν, για να φτάσουμε στο 79', όταν μετά από κάθετη πάσα του Καυκιά, ο Δίπλας πλάσαρε τον Παπαχρήστο, γράφοντας το τελικό 0-4, και δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΕ Ραδοβυζίων (Μπιτχαβάς) : Παπαχρήστος, Δήμος Π., Σμύρης (74' Νάσιος), Τολιάκης, Ζαχαρης, Φλώρος, Τσιγαρίδας, Δήμος Γ. (59' Κατσαρός), Δήμος Π., Πλεύρης (65' Παππάς), Τζίμας

ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Νίκου) : Παππάς, Κάλλιας, Οικονόμου, Μπουζάνης, Μακρής, Νεραϊδιώτης, Φελέκης (70' Μακρής Α.), Σφήκας, Καυκιάς, Θάνος (62' Παλιούρας), Βαζούρας (63' Δίπλας)