Πέρασε από το Νεοχώρι η Δόξα

Χάρη σε δύο γκολ του Σιλιόγκα στο τέλος του πρώτου και στην αρχή του δεύτερου μέρους, η Δόξα πέρασε από το Νεοχώρι με 0-2.

Σταθερά δεύτερη πίσω από το Σκουφά παραμένει η Δόξα, που πέρασε από το Νεοχώρι με 0-2. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτη φορά στο 9ο λεπτό, όταν ο Καλόγηρος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως το σουτ του έφυγε λίγο άουτ. Στο 21ο λεπτό, ο Βασιλάκης βρέθηκε απέναντι από τον Οικονόμου, ο οποίος όμως το νίκησε, με τον τερματοφύλακα του Νεοχωρίου να έχει απάντηση και στην κεφαλιά του Σιλιόγκα στο 32ο λεπτό. Λίγο νωρίτερα, στο 29', ο Αχιλλέας είχε απειλήσει με μια κεφαλιά του Στόγια από κόρνερ του Κωσταδήμα που πέρασε λίγο άουτ. Στο 44ο λεπτό, η Δόξα άνοιξε το σκορ, όταν έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Καλόγηρου, ο Σιλιόγκας από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1, σε μια φάση που ο Οικονόμου διαμαρτυρήθηκε και με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε.

Στο δεύτερο μέρος, η Δόξα ευτύχησε να σκοράρει νωρίς, καθώς στο 52ο λεπτό, ο Βασιλάκης εκτέλεσε κόρνερ, και ο Σιλιόγκας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά, για το τελικό 0-2. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ασπροποταμίτης είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, όμως ο γκολκίπερ έδιωξε το σουτ του. Ο Αχιλλέας έψαξε ένα γκολ για να ξαναμπεί στο ματς, όμως στο 77ο λεπτό, το σουτ του Δήμου μπλόκαρε ο Νάσης, ενώ και στο 83ο λεπτό το σουτ του Ζίου κατέληξε λίγο άουτ, με το 0-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Στούπας Χρήστος

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Κοσμάς, Αρτένις, Στόγια, Κοστρένι, Λούλο, Δήμου, Πάνος (85' Γουδέλης), Κατσούλης (65' Ζίου), Κωσταδήμας (71' Τολιάκης), Παππάς (46' Νάσο)

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Πατσαβούρας, Τσιγαρίδας, Αράπης, Ζαγγανάς, Τυρολόγος, Ασπροποταμίτης (65' Οικονόμου), Καλόγηρος (71' Παχής), Θανάσης (83' Πλιάτσικας), Βασιλάκης (87' Παχούλας), Σιλιόγκας