Πέρασαν από το Κομμένο και παρέμειναν στην 3η θέση οι Αγ. Ανάργυροι

Με 0-3 επικράτησαν του ΠΑΣ Κομμένου οι Αγ. Ανάργρυοι και παρέμειναν στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Το καθήκον τους έκαναν οι Αγ. Ανάργυροι που επικράτησαν με 0-3 του ΠΑΣ Κομμένου, και παρέμειναν στην 3η θέση της βαθμολογίας, πίσω από Δόξα και Ανέζα, ισοβαθμώντας με τον Παναγροτικό και περιμένοντας το αυριανό ματς του Αίαντα. Από τη μεριά του το Κομμένο είχε στο πρώτο μέρος, σημαντικές φάσεις για να φτάσει στο γκολ, δείχνοντας πολύ αξιόλογο πρόσωπο για ακόμα μια αγωνιστική κόντρα σε ομάδα 4άδας, όμως δεν έδειξε και την απαραίτητη αποτελεσματικότητα, ενώ για τους Αγίους, όσον αφορά τη θέση τους στην κατάταξη και τη συμμετοχή τους στα μπαράζ, όλα θα κριθούν πιθανότατα τις δύο τελευταίες αγωνιστικές, που κατά σειρά, φιλοξενούν τη Δόξα και πηγαίνουν στη Ράχη για να αντιμετωπίσουν τον Αίαντα.

Στα αγωνιστικά, οι φιλοξενούμενοι είχαν στο 10ο λεπτό την πρώτη τελική στο ματς, με την κεφαλιά του Δόση να μπλοκάρει εύκολα ο Κόπανος, για να φτάσει κοντά στο γκολ το Κομμένο στο 15ο λεπτό, όταν ο Κατσούλης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως πλάσαρε λίγο δίπλα από την εστία. Ο Δόσης είχε δύο ακυρωθέντα τέρματα για οφσάιντ και στο 27ο λεπτό είχε ένα καλό σουτ πάνω από τα δοκάρια, ενώ τρία λεπτά αργότερα, το καλό σουτ του Κανταρέλη έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κόπανος. Στο 35ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος είχε καλό γυριστό σουτ, πάνω από την εστία, ενώ δύο λεπτά, βρήκε το Δόση που σούταρε λίγο δίπλα από την εστία. Στο 40ο λεπτό, ο Δημουλάς σούταρε πάνω από τα δοκάρια, με το Κομμένο να έχει νέα φάση τετ α τετ για να ανοίξει το σκορ, στο 43ο λεπτό, και πάλι με τον Κατσούλη, με τον Παππά, όμως, να κρατά το "μηδέν". Ένα λεπτό μετά, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ, σε καίριο χρονικό σημείο, όταν ο Παπαδόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας και με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κόπανο, γράφοντας το 0-1

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή φάση για το δεύτερο γκολ, με τον Κανταρέλη να σουτάρει στο 50', άστοχα, από καλή θέση, με τον Κωσταδήμα να έχει μια καλή εκτέλεση φάουλ στο 60ο λεπτό, που σταμάτησε στον Παππά. Στο 69ο λεπτό, ο Μπαλαδήμας με τη σειρά του είχε καλό φάουλ, που έδιωξε ο Κόπανος, και δύο λεπτά αργότερα, οι Άγιοι έβαλαν γερές βάσεις νίκης, όταν μετά από μπαλιά του Γιαννούλη, ο Δόσης στόπαρε και εκτέλεσε σωστά, γράφοντας το 0-2. Το Κομμένο προσπάθησε να βγάλει αντίδραση, με τους φιλοξενούμενους να διαχειρίζονται το υπέρ τους σκορ και να μην απειλούνται, βρίσκοντας μάλιστα, και τρίτο τέρμα, στο 90ο λεπτό, όταν ο Καζναφέρης έκανε ωραία προσωπική ενέργεια και με άπιαστο σουτ, διαμόρφωσε με πολύ ωραίο στυλ το τελικό 0-3.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Μέκιος Σπύρος - Πολύζος Κώστας

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας) : Κόπανος, Ντάμας, Πανακούλιας, Γκαναβίας Ν. (70' Νάτσιος Δ.), Γεωργούλας, Παππάς, Κόρδας (70' Γκαναβίας Χ.), Ανδρέας, Γιάννενας, Κατσούλης, Κωσταδήμας (87' Μαγγιώρος)

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Τζίμας, Γιαννούλης (80' Μακρής), Δημουλάς, Σαγάνης, Κοσταντίνι, Κανταρέλης (70' Καζναφέρης), Δήμος (60' Σακκάς Ν.), Δόσης (70' Θανάσης), Μπαλαδήμας, Παπαδόπουλος (60' Τζελιλάι)