Παρέμεινε στην κορυφή με νέο «διπλό» ο Ολυμπιακός Καλοβάτου

Στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ερμή Κεραματών παρέμεινε ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, ο οποίος κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕ Ραδοβυζίων.

Οι φιλοξενούμενοι αφού προειδοποίησαν με ένα σουτ του Τόλη, εντός της μεγάλης περιοχής, που σταμάτησε στο δοκάρι, κατάφεραν να προηγηθούν στο 35ο λεπτό από πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Σταμούλης, καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του. Ο Ζαγγανάς δεν αστόχησε από τα έντεκα βήματα και έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 55'. Ο Σταμούλης με δυνατό πλάγιο έφερε τη μπάλα στην περιοχή, ο Κατσαντούλας και ο Κωλέτσος δεν συνεργάστηκαν σωστά και ο Κατσαρός με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1. Στη συνέχεια οι παίκτες του Καλοβάτου όπως και στο πρώτο ημίχρονο προειδοποίησαν με νέο δοκάρι. Ο Γιάννης Ράμα στο 65' με διαγώνιο σουτ από πλάγια και δεξιά, σημάδεψε το απέναντι δοκάρι του Πέτσα. Για να φτάσουμε στο 75ο λεπτό, όταν ο Κωλέτσος κέρδισε τη μπάλα και με συρτή σέντρα βρήκε τον Ντόκορο στην περιοχή, ο οποίος με σουτ έκανε το 1-2, δίνοντας ξανά προβάδισμα στην ομάδα του. Η ΑΕ Ραδοβυζίων προσπάθησε να απαντήσει άμεσα όμως ο Κατσαντούλας σταμάτησε το σουτ του Λιόλιου, ενώ στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν κάποια από τα κόρνερ που κέρδισαν.

Διαιτητής: Νούσιας Γιάννης  Βοηθοί: Γεωργούλας Βαλάντης - Σωτηρίου Νεφέλη

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου): Πέτσας, Τσούλος, Μακρής, Σταμούλης, Τριαντάφυλλος (46' Δήμος Θ.), Φελέκης, Φλώρος, Βαρδής Κ., Λιόλιος, Κατσαρός Σ. (54' Παππάς), Δήμος Π.

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γιαμούρης): Κατσαντούλας, Τζιανούμης, Θεμελής (63' Μάρης), Ρώσσιος, Σμύρης (68' Ντόκορος), Ζαγγανάς, Τόλης, Κωλέτσος, Κουτρουμάνος, Ράμα Γ. (86' Μπιρμπίλης), Ράμα Α. (84' Κολιοκώτσης)