Παρέμεινε μόνος πρώτος με το απόλυτο ο Αίας

Τις 5 νίκες σε ισάριθμα ματς έφτασε ο Αίας Ράχης, που παρέμεινε μόνος πρώτος στη βαθμολογία.

Τις 5 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις έφτασε ο Αίας Ράχης (έχει κάνει ρεπό), που παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά τη νίκη κόντρα στον ΑΟ Κορφοβουνίου, με 3-0. Οι γηπεδούχοι είχαν φτάσει στο τελικό αποτέλεσμα από το πρώτο μέρος, ρίχνοντας ρυθμό στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό, όταν ο Κορέλης έσπασε την μπάλα στον Οικονόμου, που με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ, γράφοντας το 1-0. Στο 12' οι γηπεδούχοι άγγιξαν το δεύτερο γκολ, όμως το φάουλ του Ανυφαντή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ δύο λεπτά αργότερα, από κόρνερ του Οικονόμου, η κεφαλιά του Θεμελή έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια. Στο 23ο λεπτό, η κεφαλιά του Ντούπη σταμάτησε στο Φώτη, κάτι που δε συνέβη και δύο λεπτά αργότερα, με τον Ντούπη με κεφαλιά να σκοράρει για το 2-0. Στο 34ο λεπτό, ο Αίας τελείωσε ουσιαστικά το ματς, όταν ο Ανυφαντής βρήκε με μπροστινή μπαλιά βρήκε τον Κορέλη, που πλάσαρε εύστοχα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον Αίαντα να έχει κάποιες μικροευκαιρίες με τους Καλαμπαλίκη και Ανυφαντή, ενώ είχε και μια σημαντική ευκαιρία με τον Κορέλη από θέση τετ α τετ να μη σκοράρει. Για το Κορφοβούνι, ο Τάτσης είχε μια σημαντική στιγμή από κοντά στο 82ο λεπτό, στέλνοντας την μπάλα άουτ, μην μπορώντας να σκοράρει έστω το γκολ της τιμής για την ομάδα του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

Αίας Ράχης (Κοσμάς) : Γεωργάκης, Νίκου (62' Ευαγγέλου), Καλαμπαλίκης (83' Μάρης), Ντούπης (62' Κατέρος), Αβραμίδης, Θεμελής Ν. (76' Θεμελής Γ.), Ρώσσος, Σιαπάτης (83' Μπάφας), Κορέλης, Οικονόμου, Ανυφαντής

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Παύλος (89' Δερδελής), Νύχτης, Καραντζάς, Διαμάντης (46' Κοντοδήμας), Ζαφείρης, Μπόσμος (77' Κοκκινέλης), Καραντζάς Θ., Ζίου (83' Τάτσης Α.), Μέγας, Τάτσης