Παρέμεινε μόνη δεύτερη η Κυράτσα

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, η Κυράτσα επικράτησε του Ακράτητου και παρέμεινε μόνη στη δεύτερη θέση, πίσω από τη Νίκη Καλαμιάς.

Η Κυράτσα ήθελε τη νίκη για να διατηρηθεί στη δυάδα της κορυφής, και τα κατάφερε απέναντι στον ανεβασμένο Ακράτητο, χάρη σε δύο γκολ που σημείωσε στο δεύτερο μέρος. Οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος είχαν από μία αξιόλογη στιγμή, με τον Ακράτητο να απειλεί πρώτος, με ένα σουτ του Δήμου να φεύγει πάνω από τα δοκάρια, και τον Άγιο Δημήτριο να απαντά στις φάσεις, στο ημίωρο, με το Σφήκα να σουτάρει λίγο εκτός εστίας. Το γκολ τελικά ήρθε για τους γηπεδούχους με τη συμπλήρωση μίας ώρα αγώνα. Ο Σφήκας εκτέλεσε ένα από τα γνωστά του δυνατά πλάγια, ο Σεϊμένης έδιωξε, με την μπάλα να στρώνεται στο Βαζούρα, κι αυτός να γράφει το 1-0. Πέντε λεπτά, ο Φελέκης είχε ευκαιρία για το 2-0, όμως σούταρε άστοχα, ενώ στο 68ο λεπτό, ξανά από πλάγιο του Σφήκα, ο Νεραϊδιώτης πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι. Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', ο Τατσιόπουλος άφησε την ομάδα του με 10 παίχτες, και στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη, όταν ο Παλιούρας έφυγε στην κόντρα επίθεση, και τελείωσε εύστοχα τη φάση, για το τελικό 2-0.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος - Καραγιάννης Θοδωρής  Παρατηρητής : Φωτιάδης Σωκράτης

ΑΟ Αγίου Δημητρίου (Νίκου) : Παππάς, Κάλλιας, Οικονόμου, Ντάκουλας, Σταμούλης (11' Μπουζάνης), Σφήκας, Φελέκης, Καυκιάς (82' Βάσιος), Νεραϊδιώτης, Θάνος, Βαζούρας (70' Παλιούρας)

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας) : Σεϊμένης Σ., Σεϊμένης Β., Μπίτζος, Κώστας, Τατσιόπουλος, Δήμος Α., Νάκος, Δήμος Χ., Δήμος Δ. (87' Lulo), Βαγγελής (89' Σεϊμένης Λ.), Αγγέλης (84' Μπίτζος Γ.)