Όλα… μηδέν στα Ρόκκα

Από ένα βαθμό, πρόσθεσαν στο σακούλι Αστέρας Ρόκκα και Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής που ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣ Άρτας.

Στο α' μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με αντεπιθέσεις και στημένες μπάλες, χωρίς όμως αποτέλεσμα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πιο αξιόλογη στιγμή τους λίγο πριν το τέλος του α' μέρους με ένα πλασέ του Τσιρώνη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή που πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντέμσια.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας, όμως δεν κατάφεραν να βρούνε τέρμα. Από μακρινή εκτέλεση φάουλ ο Παππάς με γυριστή κεφαλιά προς τα πίσω έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Μπαγεώργα που αντικατέστησε στο ημίχρονο τον τραυματία Ντέμσια, ύστερα από επικίνδυνη προβολή που δέχθηκε στον ώμο από τον Κούση. Επίσης, ο φορμαρισμένος Γιώργος Δήμος είχε ένα καλό σουτ από τα όρια της περιοχής που πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι και μία απευθείας εκτέλεση φάουλ που δεν ανησύχησε όμως τον γκολκίπερ του Αστέρα.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Βαρέλης Βασίλης

Αστέρας Ρόκκα (Μπαγιώργας Ν.): Ντέμσιας (46' λ.τρ. Μπαγεώργας), Μπαγιώργας Π., Μήλιος, Ζαρκάδας, Συγίζης, Σιακούφης (78' Βάντζος Ε.), Βάντζος Ι., Νίκαρης, Γκανιάτσας, Οικονόμου (55' Μάης), Σιαφάκας

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος): Λάμπρου, Λιώλης, Λεκάνης, Παπακώστας, Χαρπαντίδης, Τσιρώνης, Παπαγιάννης, Δήμος, Παππάς (67' Γώτας), Γεωργούλας, Κούσης (80' Μπέκιος)