Όλα "μηδέν" για Μέλισσα και Παναγροτικό

Στην ισοπαλία χωρίς τέρματα, έμειναν η Μέλισσα με τον Παναγροτικό.

Σε ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα, η ελλιπής Μέλισσα έμεινε στο 0-0 με τον Παναγροτικό Αγ. Σπυρίδωνα, που ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, και στις τελευταίες 4 αγωνιστικές θα δώσει μάχη για να αποφύγει έναν υποβιβασμό, που πριν λίγες εβδομάδες έμοιαζε δεδομένος. Το ματς δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να μην αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο, όμως τους φιλοξενούμενους να είναι στα σημεία καλύτεροι και να χάνουν κάποιες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, σε αντίθεση με τη Μέλισσα που πραγματοποίησε μια από τις χειρότερες φετινές εμφανίσεις της. Η μόνη φάση άξια αναφοράς στο πρώτο μέρος, ανήκε στον Παναγροτικό, με τον Μπότσαρη, στο 34ο λεπτό, να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από αριστερά, όμως να μην πλασάρει όπως θα ήθελε, στέλνοντας την μπάλα ψηλά.

Στην επανάληψη, ο Παναγροτικός απείλησε και πάλι πρώτος, στο 55ο λεπτό, με το Λ. Γεωργάρα, μόλις μπήκε στο ματς, να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας της Μέλισσας, όμως να εκτελεί βιαστικά από μακριά, άουτ. Η Μέλισσα στο επόμενο δεκάλεπτο ήταν πιο ζωηρή, όμως τόσο στο 58ο λεπτό, ο Κακοχρήστος ανακόπηκε τελευταία στιγμή στην περιοχή, όσο και στο 64ο λεπτό, ο ίδιος παίκτης σούταρε μετά από ωραία προσπάθεια, πάνω από τα δοκάρια. Ο Άγιος στο τελευταίο τέταρτο έψαξε το γκολ της νίκης, και απείλησε στο 82ο λεπτό, με το Βράκα να παίρνει την κεφαλιά στην περιοχή, και τον Γκουμπερνάτ να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Στην τελευταία φάση του ματς, στο 85ο λεπτό, ο αειθαλής Νταλάκας προωθήθηκε και πήρε την κεφαλιά από θέση πλάγια, όμως η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων και το ματς έληξε χωρίς τέρματα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Γκουμπερνάτ, Μπέκας, Ραπούσι (65' Σταμούλης), Τσόγκας, Πολύζος, Μπασιαδήμας, Κακοχρήστος, Σαγάνης, Δάσκαλος (61' Σιατής), Στασινούλας, Αβράμης (74' Θεοδώρου)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Στέργιος, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Μένα, Μπάλλιας, Βαΐτσης, Μαυρομάτης, Βράκας, Γεωργάρας Κ. (55' Γεωργάρας Λ.)