Όλα "μηδέν" για Άρτα 2013 και Κορφοβούνι (pics)

Στο 0-0, έμειναν, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, η Άρτα 2013 και ο ΑΟ Κορφοβουνίου.

Ισόπαλες στη βαθμολογική κατάταξη, ισόπαλες και στο σημερινό ματς η Άρτα 2013 και ο ΑΟ Κορφοβουνίου, που έχασαν και άλλο έδαφος από την τετράδα. Το Κορφοβούνι ήταν ανώτερο στο πρώτο μέρος και πίεσε για ένα γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 16ο λεπτό, από φάουλ του Μπόσμου, η κεφαλιά του Ζίου έφυγε άουτ, ενώ στο 23ο λεπτό, ο Μπόσμος σούταρε με τη σειρά του άουτ. Στο 35ο λεπτό, ο Ζαφείρης έφτασε κοντά στο γκολ, όμως η κεφαλιά του μετά από εκτέλεση κόρνερ, σταμάτησε στο δοκάρι. Ο ΑΟΚ είχε και δεύτερο δοκάρι, από προσπάθεια αμυντικού να απομακρύνει που λίγο έλειψε να καταλήξει σε αυτογκόλ.

Στο δεύτερο μέρος, η Άρτα 2013 πήρε μέτρα και έγινε πιο απειλητική, και στο 60ο λεπτό, σουτ του Ζαρκάδα έφυγε λίγο άουτ. Στο 75ο λεπτό, και πάλι  Ζαφείρης είχε τετ α τετ, όμως ο Τάτσης με τη βοήθεια των αμυντικών του αποσόβησαν το γκολ. Στο 78ο λεπτό, ο Βλάχας σούταρε έξω από την περιοχή ελάχιστα άουτ, με τις δυο ομάδες, κάπως έτσι να μένουν στο στείρο 0-0

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Άρτα 2013 (Θόδης) : Τάτσης, Θόδης (33' λ.τρ. Στράτος), Ρώιμπας, Ζήσης, Κουτρούμπας, Ζαρκάδας, Τσίνγκο (46' Βλάχας), Κατσαρός, Παπαχρήστος (65' Κοίλιας), Γκούβας, Παπαχαρηστάκης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Κοντοδήμας Χ., Κοκκινέλης, Καραντζάς Ε., Βούλγαρης, Ζαφείρης, Μπόσμος, Καραντζάς Θ., Ζίου, Μέγας (88' Κοντοδήμας Β.), Τάτσης (66' Φώτης Π. - 77' λ.τρ. Μαργώνης)