Ο ΒΑΟ νίκησε τον Αχιλλέα και τον έπιασε στην βαθμολογία

Ο ΒΑΟ ισοβαθμεί πλέον με την ομάδα του Νεοχωρίου στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ (Α' Όμιλος).

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ στο 1ο δεκάλεπτο, όμως με ένα πολύ καλό β' δεκάλεπτο ο ΒΑΟ πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 26-32. Ο Αχιλλέας μπήκε εξαιρετικά στο 3ο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 51-46. Στο 4ο δεκάλεπτο όμως, ο Αχιλλέας ήταν κακός επιθετικά και σε συνδυασμό με την ευστοχία των φιλοξενούμενων από τη γραμμή των βολών (14 από τους 16 πόντους), το τέλος της αναμέτρησης βρήκε νικητή τον ΒΑΟ με 58-62.

Διαιτητές: Γαλήνας - Γαλήνας Χρ.

Δεκάλεπτα: 22-19, 26-32, 51-46, 58-62

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος Κ.): Σκληβανίτης 2, Φούκας, Ματσίρας 10(2), Μπαρκλέσης, Ρούσσας 2, Αρχιμανδρίτης 20(1), Γιαννάκης 14, Θεοδώρου 4, Σαπέρας 2, Σιατής 2, Ράγγος, Μόσιαλος 2

ΒΑΟ Άρτας (Ασπρούδης): Φωτάκης 13, Τζουμανίκας, Αποστολάκης 14(4), Διαβάτης, Πετανίτης 7(2), Καραγιάννης, Ρίζος, Σιβέρης 2, Λουκάς 14, Μπαρκούζος 7, Κέφης 5