Νίκησε τον Άγιο η Ολυμπιάδα

Με 3-1 επικράτησε του Παναγροτικού Αγίου Σπυρίδωνα η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής.

Σταθερά στην πεντάδα με απόσταση ασφαλείας από τους αντιπάλους της, παραμένει η Ολυμπιάδα, που επικράτησε σήμερα σε πρωινό ματς, του Παναγροτικού με 3-1. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν νωρίς, στο 3ο λεπτό, όταν ο Λάμπρος Δήμος κέρδισε πέναλτι, και ο Γιώργος Δήμος που ανέλαβε την εκτέλεση νίκησε το Σεϊμένη, για το 1-0. Στο 7', η Ολυμπιάδα έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, με το Γεωργούλα να υποδέχεται ωραία πάσα του Γ. Δήμου, όμως να αστοχεί από καλή θέση. Ίδιοι ήταν οι πρωταγωνιστές και στο 17ο λεπτό, με το Γεωργούλα αυτή τη φορά να μη λαθεύει, σκοράροντας στο τετ α τετ για το 2-0. Οι νικητές είχαν την ευκαιρία να τελειώσουν το ματς με το Γ. Δήμο να σημαδεύει το δοκάρι, και τον Παπαμιχάηλ να χάνει με τη σειρά του μεγάλη ευκαιρία. Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκε ο Παναγροτικός στο 39ο λεπτό, σκοράροντας και ξαναμπαίνοντας στο ματς, όταν ο Γεωργάρας βγήκε φάτσα με το Λάμπρου και το νίκησε γράφοντας το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη πολύ καλή στιγμή, με το Γ. Δήμο έξω από την περιοχή να σουτάρει όμως την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 63ο λεπτό, με το Γεωργάρα να βγαίνει ξανά απέναντι στο Λάμπρου, όμως αυτή τη φορά τον τερματοφύλακα της Ολυμπιάδας να το σταματά. Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, σημειώθηκε τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90', με τον Παπαμιχαήλ να περνά στον Κούση που είχε περάσει ως αλλαγή, και τον τελευταίο να νικά το Σεϊμένη για τρίτη φορά, για το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής στο 88' με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μένα

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Βάτος Παναγιώτης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος) : Λάμπρου, Λιόλης, Παπαθανασίου (66' Αράπης), Παχούλας (89' Ρώιμπας), Υφαντής, Παπαμιχαήλ (90' Σταμούλης), Γεωργούλας, Δήμος Γ., Καραμέτσος (61' Κούσης), Δήμος Λ., Παπαγιάννης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Σεϊμένης, Χαλάστρας (78' Χερουβίμ), Μπότσαρης (58' Συντόσης), Θάνης, Μπιρμπίλης, Θεοδώρου, Μένα, Γκίζας, Γεωργάρας, Λάζαρος, Νάσκαρης