Νίκησε τα Ρακούν και παρέμεινε στο κυνήγι της τετράδας το Κορφοβούνι

Χάρη σε τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, ο ΑΟ Κορφοβουνίου, επικράτησε των Ρακούν, με 3-0.

Ανώτερο ήταν το Κορφοβούνι στο ματς με τα Ρακούν, και επικράτησε με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, κρατώντας ζωντανές τις ελπίδες του για διεκδίκηση της τετράδας. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και είχαν στο 18ο λεπτό, τετ α τετ με τον Μπόσμο που αστόχησε. Στο 25ο λεπτό, ο Καραντζάς δεν έκανε επαφή από καλή θέση, ενώ στο 33', ο Ζίου σούταρε άουτ. Στο 40ο λεπτό, ο Τάτσης βρέθηκε μόνος σε καλή θέση, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι ότι δεν κατάφεραν στο πρώτο μέρος, το κατάφεραν στην επανάληψη, σκοράροντας μάλιστα δύο φορές σε τρία λεπτά καθαρίζοντας το ματς. Στο 65ο λεπτό, ο Ζαφείρης με ωραία μπαλιά βρήκε το Θωμά Καραντζά και εκείνος σκόραρε για το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μπόσμος δέχτηκε την ασίστ του Νύχτη, και σούταρε εύστοχα, γράφοντας το 2-0. Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό, ο Κοκκινέλης, με δυνατό σουτ μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Πανάγος Άγγελος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Διαμάντης, Παύλος, Κοκκινέλης Γ., Ζίου, Νύχτης, Καραντζάς, Μπόσμος, Ζαφείρης, Καραντζάς Θ. (71' Μαργώνης), Μέγας, Τάτσης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Ψωράκης, Ράμμος (29' Ζαχαρης - 75' Κωστής), Τσιαμπούλας, Τσιρώνης, Κοντογιάννης, Ράικος, Πλιάτσικας (82' Αγόρος), Καρέζος (82' Μπόκος), Δήμος, Μαρκοστάμος, Μπούκας