Νίκησε στο β' τον Παναγροτικό η Δόξα

Χάρη σε τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, η Δόξα επικράτησε του Παναγροτικού, με 0-3 και παρέμεινε στο κατόπι της Αναγέννησης.

Σε ένα ματς με εντάσεις και αποβολές, η Δόξα επικράτησε του Παναγροτικού, με 0-3 και έφτασε μόλις δύο βαθμούς πίσω από την Αναγέννηση, που βρίσκεται στην κορυφή. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν καλοί, όμως δε σκόραραν, με τη Δόξα να ανεβάζει την απόδοσή της στην επανάληψη και να παίρνει το παιχνίδι. Στο 28ο λεπτό, ο Παναγροτικός, απείλησε με τον Παπασπύρου να παίρνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπάλια όμως να αστοχεί. Στο 34ο λεπτό, ο Σιλιόγκας είχε μια άστοχη κεφαλιά για τη Δόξα, που στο 40ο λεπτό έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτα που αντίκρισε ο Αράπης. Η Δόξα ωστόσο, θα μπορούσε να έχει πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια, όμως το σουτ του Γκούβελου, στο 45ο λεπτό, έφυγε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 50ο λεπτό, με την κεφαλιά του Βράκα, να βγάζει ο Νάσης, για να πάρει κεφάλι στο σκορ η Δόξα, στο 55ο λεπτό, με τον Μπασιούκα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής, να γράφει το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, η Δόξα πήρε σαφές προβάδισμα νίκης, όταν ο Σιλιόγκας με προσωπική ενέργεια και σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 0-2. Στο 72ο λεπτό, Τσιάτσος και Σιαμέτης συγκρούστηκαν στο κέντρο, ο Μπασιούκας συνέχισε και τελείωσε τη φάση γράφοντας το τελικό 0-3, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στο σκόρερ, να δημιουργείται ένταση, που οδήγησε στην αποβολή τόσο του Μπασιούκα, όσο και του Λ. Γεωργάρα. Στο 90ο λεπτό, ο Παναγροτικός είχε την ευκαιρία να μειώσει, όταν ο Τζαφέρης κέρδισε πέναλτι, όμως ο Θ. Γείτονας δεν κατάφερε να σκοράρει ούτε σε πρώτη φάση, όταν και νικήθηκε από το Νάση, ούτε στην επανάληψη που δόθηκε όμως, όταν και σούταρε άουτ.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Πολύζος Κώστας

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας, Παπασπύρου (68' Γεωργάρας Λ.), Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Τζαφέρης, Σιαμέτης, Μπόσμος, Μπάλιας, Γείτονας, Βράκας, Λάζαρος (73' Τσάτσος)

Δόξα Άρτας (Νίκου) : Νάσης, Τσιάτσος, Νούτσος, Αράπης, Πέτσας, Τυρολόγος, Κάλλιας, Παπαλάμπρης (85' Τσάνι), Γκούβελος (75' Στέργιος), Μπασιούκας, Σιλιόγκας (85' Κίτσης)