Νίκησε στο β' η ΑΕΞ

Χάρη σε δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΞ επικράτησε του Κορφοβουνίου με 2-0.

Στο τέλος του παιχνιδιού χρειάστηκε να φτάσει η ΑΕ Ξηροβουνίου, για να καθαρίσει το ματς με τον ΑΟ Κορφοβουνίου. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και τις φάσεις, όμως δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια. Στο 20ο λεπτό, ο Ανυφαντής βρήκε το Δόση, που σούταρε άουτ, ενώ στο 35ο λεπτό, στην καλύτερη στιγμή του πρώτου μισού, ο Τρούλλης πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Πέντε λεπτά μετά, ο Βίτσιος βρήκε στην πλάτη της άμυνας το Δόση, που όμως από θέση τετ α τετ αστόχησε.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 68ο λεπτό, όταν σε προσπάθεια του Τρούλλη η μπάλα σταμάτησε σε χέρι αμυντικού, με το Δόση να μετατρέπει το πέναλτι σε γκολ, για το 1-0. Δύο λεπτά μετά, ο Τρούλλης έκανε κεφαλιά πάσα για το Δόση, που σούταρε, με το Φώτη όμως να αντιδρά σωστά. Στο 89ο λεπτό, η ΑΕΞ κλείδωσε τη νίκη της, όταν ο Τρούλλης βρήκε κάθετα το Σιαμέτη, και εκείνος τελείωσε σωστά τη φάση, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Κωνσταντίνου Χ. - Σαρλής

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Τσάιμος, Χουλιάρας (60' Ζιώρης), Μανδουραράκης (76' Τσιάπαλης), Θάνος, Βίτσιος, Ανυφαντής, Κολιός, Τρούλλης, Δόσης, Τζούκας (78' Παπανίκου), Γεωργάρας (46' Σιαμέτης)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παππάς) : Φώτης, Τάτσης, Βαρδής, Κωνσταντίνου, Σαμαρτζής, Κοντοδήμας, Βάσιος, Μακρής (68' Σούλλα), Θάνος (76' Παππάς), Κέφης, Αντωνίου