Νίκησε και προσπέρασε το Κορφοβούνι ο Δίας

Με 3-1 επικράτησε του ΑΟ Κορφοβουνίου, ο Δίας Κωστακιών.

Με 3-1 επιβλήθηκε του ΑΟ Κορφοβουνίου, ο Δίας Κωστακιών, ξεπερνώντας το στη βαθμολογία, και πιάνοντας θέση στην πρώτη πεντάδα. Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι, με το Χουσάιλα να νικιέται από το Φώτη, από καλή θέση, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με γκολ, στο 10', όταν από παράλληλο γύρισμα του Κοκκινέλη, ο Μεγαδούκας έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Ο Κοκκινέλης προσπάθησε να σκοράρει ο ίδιος στο 25ο λεπτό, όμως  το σουτ του έφυγε άουτ. Ίδια τύχη είχε και το σουτ του Κωλέτσου στο 28ο λεπτό, ωστόσο τρία λεπτά μετά, ο Δίας έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με το Μίκροβα να σκοράρει με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Στο δεύτερο μισό, το Κορφοβούνι απείλησε πρώτο με το Μεγαδούκα να έχει άστοχο σουτ στο 60ο λεπτό. Τρία λεπτά μετά, ο Δίας πήρε προβάδισμα, με το Μούστο να γράφει το 2-1, με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ. Ο ίδιος παίκτης κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα το στο 81ο λεπτό, με σουτ έξω από την περιοχή σημειώνοντας το τελικό 3-1. Στον υπολειπόμενο χρόνο, ο Δίας είχε φάσεις με τους Λάλο και Γεώργο να μην καταφέρνουν να δώσουν διαστάσεις στο δείκτη του σκορ, ενώ ο ΑΟΚ είχε με τη σειρά του μια ευκαιρία να μειώσει, με κεφαλιά του Παππά στο 85', που όμως έφυγε λίγο άουτ.

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Λιάππης Νίκος - Βασίλα Φωτεινή

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Ράμμος, Ρούμπος, Μπεκιάρης (70' Γεώργος), Βασιλάκης, Σίμος Χ., Σίμος Ν., Μίκροβας (70' Λάλος), Θεοδώρου, Χουσάιλα (85' Χεμπέγια), Μούστο, Κωλέτσος (62' Μπολιεράκης)

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Παππάς, Τάτσης, Βασιλείου, Κοντοδήμας, Βάσιος, Παππάς Δ., Αποστόλου, Κοκκινέλης, Σιαφάκας Στ. (77' Παππάς Β.), Μεγαδούκας