Νίκησε και πλησίασε στην τετράδα η Καμπή

Στους 2 βαθμούς από την τετράδα πλησίασε μετά τη νίκη της επί του Δία, με 3-2, η ΑΕ Καμπής.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Καμπή, πριν το ντέρμπι με την ΑΕ Ξηροβουνίου, που τη φέρνει μόλις δύο βαθμούς πίσω από την τετράδα. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πάρουν από το πρώτο δεκάλεπτο προβάδισμα δύο τερμάτων, και παρά την προσπάθεια του Δία να φτάσει στην ανατροπή, πήραν το πολύτιμο τρίποντο. Στο 5ο λεπτό, από βαθιά μπαλιά του Γόγολου και κεφαλιά στον κενό χώρο του Παλιάτσου, ο Δήμος πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ, για το 1-0. Στο 10ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από σέντρα του Δήμου, ο Νίκαρης πλάσαρε στην κίνηση για το 2-0. Στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο ματς, όταν Μίκροβας και Μπολιεράκης έπαιξαν το 1-2, και ο πρώτος πλάσαρε μέσα από την περιοχή, μειώνοντας σε 2-1

Η Καμπή μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, και ευτύχησε να σκοράρει νωρίς, όταν στο 49ο λεπτό, μετά από πάσα του Παλιάτσου, ο Δήμος απέφυγε τον αντίπαλό του και πλάσαρε τον Γκουσάιλα, για το 3-1. Στο 64ο λεπτό, ο Νίκαρης είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, όμως νικήθηκε από τον Γκουσάιλα σε τετ α τετ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης είδε το σουτ του να σταματά σε σώματα στη γραμμή, μετά από λάθος εκτίμηση του Γκουσάιλα που έχασε την μπάλα μετά από κόρνερ. Στο 75ο λεπτό, ο Δίας έφτασε κοντά στη μείωση του σκορ, όμως το πλασέ του Μίκροβα από καλή θέση, σταμάτησε ο Γεροδήμος με τη βοήθεια του δοκαριού του. Το μόνο που κατάφερε ο Δίας τελικά, ήταν να μειώσει στο 92ο λεπτό, σε 3-2, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννενα, με το σκορ, όμως να μην αλλάζει περαιτέρω και τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος, Στούπας (60' Πλακιάς), Σταμάτης, Τζουμάκας Κ., Καλιακάτσος, Σαραντάρης, Γόγολος, Τζουμάκας Δ., Δήμος, Παλιάτσος (80' Μαγγιώρος), Νίκαρης (90' Κίτσιος)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Στέργιος (40' Δοσούλας Λ.), Παραλίκας, Δοσούλας Κ., Γιάννενας, Κανελλόπουλος, Κοξιάς, Ζαφείρης, Σίμος, Μίκροβας, Μπολιεράκης