Νίκησε και παρέμεινε στην κορυφή ο Παναγροτικός

Σε ένα ματς που τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο 25λεπτο, ο Παναγροτικός επικράτησε στην Ακροποταμιά του Ακράτητου με 1-2.

Συνέχεια στα επιτυχημένα αποτελέσματα έδωσε ο Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα που πέρασε από την Ακροποταμιά με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να μπορούν αν τελειώσουν τις φάσεις και να καθαρίσουν το ματς νωρίτερα, φτάνοντας μέχρι τα τελευταία λεπτά σε μια αγχωτική νίκη.

Ο Παναγροτικός άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Πουλιάνου, ο Μένα πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 0-1. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 20ο λεπτό, όταν έπειτα από λάθος στο χώρο του κέντρου, ο Κρίκας έφυγε στην πλάτη της άμυνας, και πλάσαρε σωστά το Λάζαρο για το 1-1. Η απάντηση του Παναγροτικού ήταν άμεση, αφού δύο λεπτά αργότερα, ο Πουλιάνος εκτέλεσε φάουλ από πλάγια και η μπάλα αφού πέρασε από όλους κατέληξε στα δίχτυα του Βαγγέλη, για το 1-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, αφού ο Άγιος παρά τις ευκαιρίες του, με κορυφαία το δοκάρι του Θοδωρή Γείτονα από σέντρα του Μπότσαρη, δε βρήκε άλλο γκολ στο ματς, παίρνοντας ωστόσο το τρίποντο που τον διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Νικολάου Βαγγέλης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Βαγγέλης, Σεϊμένης, Μπίτζος, Τατσιόπουλος, Μήτσιος, Σμύρης, Γρίβας, Κοντογιάννης, Κρίκας, Σιαπάτης, Κώστας

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Τσάτσος) : Λάζαρος, Θανάσης (50' Νάσκαρης), Στάθης (58' Τσοκανάς), Χερουβίμ (46' Μπότσαρης), Νταλάκας, Μένα, Γεωργάρας, Θεοδώρου, Γείτονας Θ., Πουλιάνος, Γεωργάρας Κ.