Νίκησε και παρέμεινε στη 2η θέση το Κλειδί

Σε ένα δυνατό ματς, το Κλειδί επικράτησε με 3-0 της ΑΕΞ και παρέμεινε στη δεύτερη θέση.

Σε ένα ματς αρκετά σκληρό, χωρίς πολλές φάσεις, η γηπεδούχος ομάδα του Κλειδίου, ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, και επικράτησε της ανεβασμένης ΑΕ Ξηροβουνίου, με 3-0. Μόλις στο 8ο λεπτό, οι νικητές πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Πάνος Δήμος έκανε τη σέντρα σουτ και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο Τζούκας είχε ένα συρτό σουτ που σταμάτησε στο Λιόλιο, ενώ στο 20ο λεπτό, ο Π. Δήμος εκτέλεσε κόρνερ, όμως ο Στ. Μανιφάβας αμαρκάριστος αστόχησε με κεφαλιά. Στο 25ο λεπτό, ο Τρούλλης εκτέλεσε κόρνερ, ο Τζούκας πήρε την κεφαλιά, ο Στ. Μανιφάβας έδιωξε, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για χέρι. Στο ημίωρο, κεφαλιά του Τρούλλη βρήκε και πάλι ετοιμότητα το Λιόλιο, στην τελευταία αξιόλογη φάση του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 55ο λεπτό είχαν σημαντική στιγμή, με το Μίγδο σε τετ α τετ να νικιέται από το Στέφου, ενώ το ίδιο συνέβη και στο 62ο λεπτό, σε αντίστοιχη φάση με τον Π. Δήμο. Στο 66ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν και πάλι για δεύτερη κίτρινη στο Ρούσσα για φάουλ στο Μανδουραράκη, για να πάρει σαφές προβάδισμα το Κλειδί, δύο λεπτά αργότερα, όταν ο Φελέκης με μακρινό σουτ, νίκησε το Στέφου, γράφοντας το 2-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 86ο λεπτό, όταν ο Μίγδος έσπασε στο Φελέκη, και ο τελευταίος πλάσαρε εύστοχα, διπλασιάζοντας τα τέρματά του και γράφοντας το 3-0.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Βαρέλης Βασίλης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Λιόλιος, Χάρος, Μανιφάβας Ε., Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Δήμος Π. (82' Γράδος), Φελέκης, Βασιλάκης, Δήμος Στ., Ρούσσας (80' Μπαλαδήμας), Μίγδος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Στέφου, Πλατογιάννης, Σιαμέτης, Κόνιαρης (70' Νούτσος), Σαββίδης, Κασελούρης, Μανδουραράκης (71' Τσιάπαλης), Τρούλλης, Μανθιός, Τζούκας, Θαλασσινός (46' Παππάς Θ.)