Νίκησε και παρέμεινε σταθερά στις θέσεις των μπαράζ το Κλειδί

Πέρασε και από το Πέτα ο ΑΟ Κλειδίου, και παρέμεινε σταθερά στην τετράδα, που οδηγεί σε μπαράζ ανόδου.

Συνεχίζει τα νικηφόρα αποτελέσματα ο ΑΟ Κλειδίου, που όπως δείχνει η εικόνα του βγάζει σταθερότητα μέσα στο γήπεδο, και δείχνει ικανός, μετά το Πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΑ, να κυνηγήσει τις πιθανότητές του και στην Α' κατηγορία. Αντίθετα, οι Φιλέλληνες μετά τη σημερινή τους ήττα, είδαν την ανοδική τους πορεία να φρενάρει, παραμένοντας όμως σε αξιόλογη βαθμολογική συγκομιδή. Στο αγωνιστικό σκέλος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 15ο λεπτό, με το Μίγδο να σεντράρει, όμως το Γεροδήμο να νικά το Στέφανο Δήμο. Στο 25ο λεπτό, ίδιοι οι πρωταγωνιστές, με το Μίγδο να σπάει στο Δήμο που σούταρε άουτ. Στο 45ο λεπτό, οι γηπεδούχοι λίγο έλειψε να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια, όμως φάουλ από τα πλάγια πέρασε από όλους, μπροστά στο τέρμα.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ στο 71ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Δήμητσα στην πλάτη της άμυνας, ο Μίγδος έφυγε από πλάγια και γύρισε στον Τσιγαρίδα που είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή, και ο τελευταίος με προβολή έκανε το 0-1. Στο 78ο λεπτό, το Κλειδί καθάρισε το ματς, όταν από φάουλ του Δήμητσα, ο Μίγδος σούταρε με τη μία στα δίχτυα του Γεροδήμου, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2, και ανεβαίνοντας με αυτό το γκολ στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερς της Α' ΕΠΣΑ, με τους Σπύρου και Σιλιόγκα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα, του Γρούμπα.

Περισσότερα, για το παιχνίδι, στα στιγμιότυπα της κάμερας του artagoal.gr, που θα ανέβουν αργότερα, με τις καλύτερες στιγμές και τα γκολ του αγώνα.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Αλευρή Κωνσταντίνα

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Μπίζας, Τσουρής (82' Σφήκας), Σταμάτης (54' Αθανασιάδης), Γρούμπας, Δήμος, Τσέτσος (46' Τάγκας), Κατέρος, Βάσιος, Ζιώρης, Κώτσης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Σιαπάτης, Χάρος, Μανιφάβας Ε. (88' Τσοχαντάρης), Μανιφάβας Στ., Πέτσας, Μπαλαδήμας (69' Τσιγαρίδας), Δήμητσας, Βασιλάκης (46' Δήμος Π.), Δήμος Στ., Ρούσσας, Μίγδος