Νίκησε και το Δία το Κλειδί

Την ανωτερότητά του απέδειξε για ένα ακόμη ματς το Κλειδί, επικρατώντας εκτός έδρας του Δία, με 1-3.

Το χρέος της έκανε η ήδη Πρωταθλήτρια ομάδα του Κλειδίου, επικρατώντας του Δία στους Κωστακιούς με 1-3, και παραμένοντας αήττητη και αδιαμφισβήτητα ανώτερη ομάδα της σεζόν στη Β' ΕΠΣΑ. Μόλις στο 5ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Μίγδος βρήκε το Στέφανο Δήμο και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ, για το 0-1. Το 0-2 ήρθε στο δεκάλεπτο, με το Κλειδί να βάζει γερές βάσεις νίκης, όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκη, ο Πάνος Δήμος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν άκρως επικίνδυνοι και μέχρι το τέταρτο είχαν ακόμα δυο φάσεις να τελειώσουν το ματς, αρχικά με το Μίγδο στο 13' να νικιέται από τον Κίτσιο σε τετ α τετ, και δυο λεπτά μετά, τον Πάνο Δήμο να σημαδεύει με σουτ λίγο άουτ. Αφού δεν κατάφερε να πάρει σκορ ασφαλείας το Κλειδί, οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν στο ματς στο ημίωρο, με τον Τσιώλη να πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο "παραθυράκι" για το 1-2. Οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα πήραν και πάλι δύο τέρματα διαφορά, όταν από νέα εκτέλεση φάουλ του Βασιλάκη, ο Πάνος Δήμος πέτυχε δεύτερο γκολ με κεφαλιά, για το τελικό 1-3.

Στο δεύτερο μέρος, η νεανική ομάδα του Δία πάλεψε να ξαναμπεί στο ματς, όμως δεν τα κατάφερε αφού στις δύο καλύτερές της φάσεις, είδε τα δοκάρια να σταματούν τις προσπάθειες των παικτών. Αρχικά, στο 71ο λεπτό, ο Σίμος είχε πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ που σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ και στο 82', σε μια τελευταία προσπάθεια, ο Τζιανούμης είδε το γυριστό του σουτ να έχει αντίστοιχη κατάληξη, με το 1-3 να παραμένει και το Δία να χάνει έδαφος βαθμολογικά στα μπαράζ.

Διαιτητής : Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Κίτσιος, Ρούμπος (84' Ζαφείρης), Μπούκας, Τσιώλης, Τζιανούμης, Παπαστάθης (88' Μπεκιάρης), Μούστο, Σίμος, Γκουσάιλα (26' Βασιλάκης), Μίκροβας, Μπολιεράκης

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Μανιφάβας Ν. (69' Μανιφάβας Δ.), Γράδος, Μανιφάβας Β., Σταμούλης, Μανιφάβας Στ., Χάρος Στ. (77' Χάρος Κ.), Δήμος Στ. (83' Νούτσος), Βασιλάκης, Δήμος Π., Ρούσσας, Μίγδος (64' Τσοχαντάρης)