Νίκησε από το α' και παρέμεινε μόνη πρώτη η Ανέζα

Με τρία γκολ στο πρώτο μέρος, η Ανέζα "καθάρισε" το ματς με τα Ρακούν και επικράτησε με 3-0.

Μόνη πρώτη θα παραμείνει για ακόμα μια εβδομάδα η Ανέζα, που επικράτησε των Ρακούν με 3-0, σκοράροντας και τα τρία γκολ στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με επιθετικούς προσανατολισμούς και στο 10ο λεπτό, απείλησαν με εκτέλεση φάουλ του Ρούμπου που πέρασε λίγο άουτ. Στο 14ο λεπτό, το φάουλ του Ρώσσιου έδιωξε δύσκολα ο Μαλαμής σε κόρνερ, κάτι που δε συνέβη όμως στην επόμενη φάση, όταν ο Ρώσσιος πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του Γ. Σιώζου και αυτή τη φορά νίκησε το νεαρό γκολκίπερ των Ρακούν και της ΕΠΣΑ για το 1-0. Στο 21ο λεπτό, η Ανέζα έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, όταν ο Γ. Σιώζος έφυγε σε τετ α τετ όμως ο Μαλαμής το νίκησε, με τα Ρακούν να φτάνουν κοντά στην ισοφάριση στο 25ο λεπτό, με το σουτ του Μπάκολη όμως να περνά λίγο άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι πήραν ξεκάθαρο προβάδισμα νίκησε, όταν ο Φώντας Παναγιώτου με ωραίο μακρινό σουτ, νίκησε το Μαλαμή, γράφοντας το 2-0. Η Ανέζα τελειώσε το παιχνίδι στο 40ο λεπτό, όταν ο Ρώσσιος βρήκε κάθετα το Γ. Σιώζο και εκείνος νίκησε το Μαλαμή αυτή τη φορά, στο τετ α τετ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Στην επανάληψη, οι πρωτοπόροι διαχερίστηκαν το υπέρ τους αποτέλεσμα, με τους αρκετούς έμπειρους ποδοσφαιριστές τους, με τα Ρακούν να προσπαθούν να βγάλουν αντίδραση, όμως να δυσκολεύονται να πατήσουν στην περιοχή. Η καλύτερη φάση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 51ο λεπτό, με τον Τσιρώνη να εκτελεί ωραία απευθείας φάουλ, όμως την μπάλα να φεύγει λίγο έξω. Στο 70ο λεπτό, η Ανέζα απείλησε με τέταρτο γκολ, όμως το σουτ του Νίκου σταμάτησε στο Μαλαμή, ενώ η καλύτερη φάση του δεύτερου μέρους ήρθε στο 82ο λεπτό, με τον Αν. Χουλιάρα να πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, και το Μαλαμή να αποκρούει εξίσου εντυπωσιακά, με το 3-0 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Καραγιάννη.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Τσιώρη Ιωάννα

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου) : Τσαμπάς, Χουλιάρας Αν., Γκανάρας, Παπανίκου (55' Νίκου), Μυτικιώτης, Ρώσσιος, Σιώζος Ναπ. (34' Δημογιάννης), Σιώζος Γ., Παναγιώτου (55' Παύλου), Χουλιάρας Ν., Ρούμπος (55' Χουλιάρας Κ.)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Μπουκουβάλας, Μπούκας, Ράικος, Μερκάι, Ψωράκης (34' λ.τρ. Μπαλτζώης), Πολίτης, Καρέζος, Μπάκολης, Τσιρώνης, Τσαμπούλας (71' Αθανασίου)