Νίκη με 1-0 επί του ΑΟΦ πέτυχαν στο "Γεώργιος Γιολδάσης", τα Ρακούν.

ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ SERVICE & ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ
ΓΝΗΣΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ

ΖΟΡΜΠΑ ΣΩΤΗΡΙΑ
ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ : ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΡΩΝ 5   ΤΗΛ. 26810 73445

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη και καλύτερη στιγμή τους στο πρώτο μέρος, και συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό. Ο Λαμπρούσης ανέτρεψε το Γεωργούλα και ο διαιτητής Νίκου έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γούσιας, στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, και είχαν τρεις φάσεις, όλες με το Λαϊνά, με τον παίχτη όμως του ΑΟΦ να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Λιόλιου. Λίγο πριν φύγει το πρώτο μισό, ο Γούσιας είχε νέα φάση για γκολ, όμως από κοντινή απόσταση, έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Γούσιας και Λαϊνάς συνέχισαν να μονοπωλούν τις ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, έχοντας στο δεύτερο μέρος, από δυο ευκαιρίες έκαστος, ενώ η Φιλιππιάδα είχε ακόμη μια σπουδαία ευκαιρία, με το Θειόπουλο όμως να στέλνει με το κεφάλι την μπάλα άουτ, σχεδόν σε κενή εστία. Το γόρδιο δεσμό, μπροστά στις δύο εστίες, τελικά, έκοψε ο Γεωργούλας, στο 81ο λεπτό, όταν εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Γούσια, και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας στο σκορ, με το 1-0 να μην αλλάζει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, και τα Ρακούν, να γνωρίζουν τη χαρά της νίκης μετά από 10 αγωνιστικές.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Τρομπούκης Γιώργος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ζαχαρης, Μαρκοστάμος, Δράκος-Τσιαμπούλας, Σακκάς, Λιόλιος Χ., Γεωργούλας, Λιανός, Βερλέκης, Γούσιας, Μακρής (88' Καραγκούνης)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Καραγιάννης, Παπαρούνης, Λαμπρούσης, Αλεξίου, Λαϊνάς Χ. (87' Μπακοδήμος), Θειόπουλος (82' Ευαγγέλου), Παντιώρας, Λαϊνάς Ε., Παπαλέξης, Μπαλάφας (68' Μπεζεβέγκης), Τσοκανάς