Νίκησαν το Κορφοβούνι και ξέφυγαν από την τελευταία θέση τα Ρακούν (vid)

Embed video:

Με 1-0 επικράτησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο τα Ρακούν, του ΑΟΚ, και ξέφυγαν από την τελευταία θέση.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να σκοράρουν τα Ρακούν, και να επικρατήσουν του ΑΟ Κορφοβουνίου, με 1-0, στην προσπάθειά τους να αποφύγουν την τελευταία θέση της τελικής κατάταξης. Ο ΑΟΚ αγωνίστηκε με πολλές απουσίες, ενώ στο τελευταίο ημίωρο έπαιξε με 10, λόγω τραυματισμού. Οι δύο ομάδες είχαν φάσεις να ανοίξουν το σκορ, όμως τα Ρακούν από τη στιγμή που ο ΑΟΚ έμεινε με παίκτη λιγότερο, κυκλοφόρησαν καλύτερα την μπάλα, και στο τελευταίο τέταρτο πίεσαν ασφυκτικά για ένα γκολ, έχοντας σουτ του Ράικου και του Τσιρώνη που απείλησαν αλλά και μια κεφαλιά που έφυγε μόλις άουτ. Στο 80ο λεπτό, ήρθε το γκολ που έκρινε το ματς, όταν ο Τσαμπούλας ανατράπηκε στην περιοχή και ο Πολίτης από την άσπρη βούλα του πέναλτι έγραψε το τελικό 1-0 (video). Το Κορφοβούνι παρά το γεγονός πως αγωνίστηκε στο τέλος με 9 λόγω νέου τραυματισμού και έλλειψης αναπληρωματικών, λίγο έλειψε να πάρει το βαθμό, όταν ο Μέγας έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε τον Πεπώνη, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, και τα Ρακούν πήραν μια νίκη που βάσει των ευκαιριών τους, τη δικαιούνται.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Αλευρή Κωνσταντίνα - Σιατής Ανδρέας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Πεπώνης, Ράικος, Μπούκας, Δήμος, Κοντογιάννης, Μερκάι (60' Ψωράκης), Πολίτης (85' Αγόρος), Καρέζος, Μαρκοστάμος, Τσιρώνης, Τσαμπούλας

ΑΟ Κορφοβουνίου : Φώτης, Τάτσης, Παύλος, Βούλγαρης, Καρατζάς, Κοντοδήμας, Μέγας, Φώτης Π., Φώτης Σ., Καμηνάς, Νικολάκης