Νίκη στο β' για τον Απόλλωνα επί του Δία

Σε ένα ματς που όλα τα γκολ ήρθαν στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλωνας επικράτησε του Δία, με 2-3.

Σε ένα παιχνίδι, που είχε πέντε γκολ στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλωνας που έχει απομακρυνθεί αρκετά από τη ζώνη των play-off επικράτησε του Δία, με 2-3. Στο πρώτο μισό, οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό σουτ του Μπολιεράκη στο 16', καθώς και μια κεφαλιά του Γεώργου που πέρασαν ανεκμετάλλευτα, ενώ ο Απόλλωνας είχε στο 29' και στο 33' ισάριθμα σουτ του Δεκηκούρα που δε βρήκαν στόχο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι σκόραραν νωρίς, στο 49ο λεπτό, όταν από σέντρα του Μπούκα, ο Τσιώλης με κεφαλιά νίκησε τον Μπόλη, για το 1-0. Ο Απόλλων έβγαλε αντίδραση και σημείωσε τρία γκολ μέσα σε ένα τέταρτο, με πρωταγωνιστή το Μουζακίτη, ο οποίος αρχικά, στο 63ο λεπτό, έφερε το ματς στα ίσα, όταν μετά από φάουλ του Βλάχα, επωφελήθηκε στην περιοχή και έγραψε το 1-1, για να πετύχει το γκολ της ανατροπής τέσσερα λεπτά μετά, με κοντινό πλάσε, μετά από γύρισμα του Χαϊντάρι και ενώ δύο λεπτά νωρίτερα, ο Κορέλης έφτασε κοντά στο γκολ, όμως από κοντά νικήθηκε από τον Γκουσάιλα. Ο Κορέλης τελικά βρήκε δίχτυα στην επόμενη ευκαιρία του Απόλλωνα, με σουτ μέσα από την περιοχή, στο 77ο λεπτό, γράφοντας το 1-3. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά στο παιχνίδι, στο 82ο λεπτό, όταν μετά από προσωπική ενέργεια του Μίκροβα, ο Μούστο σε πρώτο χρόνο σημάδεψε το δοκάρι, όμως στην επαναφορά με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-3, αφού δεν άλλαξε κάτι στο δεκάλεπτο που υπολειπόταν.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Σαρλής Χρήστος

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Κώστας, Μπούκας, Τσιώλης, Σίμος, Στέργιος, Μούστο, Παπαστάθης, Γεώργος (58' Χίσο), Μίκροβας, Μπολιεράκης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπόλης, Τριαντάφυλλος (70' Τομουτζόγλου), Χαϊντάρι, Κατσιγιάννης, Γιώτης, Κασελούρης, Μουζακίτης (80' Κωτσίλας), Βλάχας, Κορέλης, Δεληκούρας (82' Παππάς), Γρηγορίου