Νίκη με σκορ η Φιλοθέη, 5-2 την Προοδευτική στα Ρόκκα

Εντυπωσιακή η Φιλοθέη 2-5 την Προοδευτική Γραμμενίτσας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν νωρίς το προβάδισμα στο παιχνίδι, όταν στο 12' από σέντρα του Τριαντάφυλλου, ο Κατσιγιάννης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μάλιστα κατάφεραν με δύο γκολ σε δύο λεπτά να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια. Στο 43' ο Γιώργος Πανέτας με προβολή μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα ισοφάρισε σε 1-1 και στο επόμενο λεπτό ο Γαβριήλ Πανέτας μετά από κάθετη πάσα του Γιώργου Πανέτα πέτυχε το 2-1.

Στην επανάληψη ήταν η σειρά των παικτών της Φιλοθέης με δύο γρήγορα γκολ να γυρίσουν και πάλι τούμπα το ματς. Στο 47' ο Καλεύρας με κεφαλιά μετά από σέντρα έκανε το 2-2 και στο 51' ο Παπαευθυμίου,ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο, μετά από παράλληλη πάσα του Κατσιγιάννη πέτυχε το 2-3. Στο 68' ο Βασιλάκος κέρδισε πέναλτι από τον Σκορίλα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τριαντάφυλλος για το 2-4, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα νίκης στην ομάδα του. Στο 85' ο Βέλεγκας με σουτ μετά από νέα ασίστ του Τριαντάφυλλου, διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί: Κωστούλας Αριστοτέλης - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καραντζάς): Ντεκούλης, Κακιώνης, Νύχτης (52' Καρίνος), Δερβίλης, Βέτσιος (75' Νάτσιος Γ.), Κουτσιμπέλας, Πανέτας Γαβρ., Σκορίλας, Ζίου, Λιόλιος (34' Νάτσιος Σ.), Πανέτας Γ.

ΑΟ Φιλοθέης (Παλιάτσος): Κατσούλας (46' Γιαννάκος), Ζώης, Νάσκαρης (76' Βέλεγκας), Δάρδας, Γιαννούλης Σ., Βασιλάκος, Παπαγιάννης (46' Παπαευθυμίου), Καραγιάννης, Κατσιγιάννης, Καλεύρας, Τριαντάφυλλος