Νίκη με ανατροπή για την Ολυμπιάδα απέναντι στο Κορφοβούνι

Η Ολυμπιάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στο β' ημίχρονο να γυρίσει το παιχνίδι, να πάρει τη νίκη και να προσπεράσει τον ΑΟ Κορφοβουνίου στη βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20', με πλασέ του Κοκκινέλη μέσα από την περιοχή. Οι γηπεδούχοι είχαν ένα καλό σουτ με τον Λιώλη, το οποίο μπλόκαρε όμως ο Κίτσιος.

Στην επανάληψη, η Ολυμπιάδα μπήκε αποφασισμένη να επιστρέψει στο παιχνίδι και το κατάφερε γρήγορα, καθώς στο 49ο λεπτό, έπειτα από ωραία συνεργασία, ο Άκης Δήμος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Μάλιστα η Ολυμπιάδα έκανε την ολική ανατροπή, έξι λεπτά αργότερα, όταν από εκτέλεση φάουλ από πλάγια, ο Άκης Δήμος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες να τελειώσουν το ματς, όπως με ένα πλασέ του Λεωνίδα Τζελιλάι που πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κίτσιου. Για καλή τους τύχη δεν πλήρωσαν το γεγονός ότι δεν πέτυχαν τρίτο τέρμα, καθώς στα τελευταία λεπτά ο ΑΟΚ πίεσε για την ισοφάριση, και είχε και δοκάρι με τον Κοκκινέλη, ο οποίος είχε ακόμα ένα καλό σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Λάμπρου. Ευκαιρία με σουτ είχε και ο Βασιλείου, με τον Λάμπρου να μπλοκάρει και πάλι δύσκολα.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Δημητρόπουλος Γιάννης - Παπανίκος Βαγγέλης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου): Λάμπρου, Λεκάνης, Δήμος Β., Λιώλης, Παχούλας, Δήμος Α. (89' Μερκάϊ), Τζελιλάι Τ., Πανής (68' Μπλόκου), Βέτσιος, Τζελιλάι Λ., Μουσαβερές

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας): Κίτσιος, Παππάς Α., Τάτσης, Βασιλείου, Φώτης (29' Παπαστράτος), Βάσιος, Μπόσμος, Ντούλας, Κοκκινέλης Κ., Σιαφάκας Σ., Παππάς Β.