Νίκη και δεύτερη θέση για το Κορφοβούνι

Σε ένα ματς με ανατροπές, ο ΑΟ Κορφοβουνίου επικράτησε με 3-2 του ΠΑΣ Κομμένου και βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Σημαντική νίκη πήρε ο ΑΟ Κορφοβουνίου κόντρα στον αξιόμαχο ΠΑΣ Κομμένου, σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι το γύρισαν, όμως το Κορφοβούνι κατάφερε να πάρει τη νίκη. Στο 5ο λεπτό, το Κομμένο είχε καλή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με το Δ. Νάτσιο, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι στο 9' με γκολ, όταν ο Καραλής σούταρε, η μπάλα άλλαξε πορεία σε αμυνόμενο και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το γκολ για την ισοφάριση, όμως ο Δ. Νάτσιος στο 29ο λεπτό σημάδεψε το δοκάρι. Οι νικητές ευτύχησαν να πάνε προηγούμενοι με δύο τέρματα στα αποδυτήρια, όταν σε φάουλ, ο Μπόσμος σούταρε δυνατά συρτά, για το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, όλη η δράση ήταν συγκεντρωμένη στο πεντάλεπτο 72' με 77' όταν και σημειώθηκαν τρία τέρματα. Αρχικά, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ολική ανατροπή, με το Διονύση Νάτσιο με σέντρα που άλλαξε και λίγο πορεία να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-2, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα, ο Μανθιός και να μετατρέψει σε γκολ νέα σέντρα του Δ. Νάτσιου για το 2-2. Το Κομμένο μάλιστα, λίγο πριν είχε και δοκάρι με τον Κασελούρη. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 77ο λεπτό, όταν ο Κώστας Τάτσης εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία του Κόπανου με την άμυνά του, παρενεβλήθη και με πλασέ στην ανυπεράσπιστη εστία, έγραψε το 3-2, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Παπανίκος Βαγγέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κολιοκώστας) : Φώτης, Τάτσης, Μπόσμος, Βασιλείου, Μέγας Π., Ζαφείρης, Μπόσμος Δ., Μέγας Δ., Τάτσης, Καραλής, Μέγας Α. (69' Κούσουλας)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Κόρδας (65' Δήμος), Αποστόλου, Κοντογιάννης (46' Λάμπρος), Χαλκιάς (37' Πάνος), Κασελούρης Π., Νάτσιος Χ. (73' Τσιρογιάννης), Παππάς, Κασελούρης Κ., Μανθιός, Νάτσιος Δ.