Νίκη και 2η θέση για τις Γυναίκες του Γ.Σ. Άρτας

Τη 2η θέση κατέκτησε το γυναικείο τμήμα του Γ.Σ. Άρτας με τη νίκη του επί του Παναιτωλικού με 3-0 σετ.

Τη νίκη με 3-0 σετ κατέκτησε η τοπική ομάδα έναντι του Παναιτωλικού, εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα τη 2η θέση στο τέλος του Α΄ γύρου.

Στο 1ο σετ, η τοπική ομάδα με πιεστικό σέρβις και σωστές επιθετικές λύσεις δημιούργησε αστάθεια στην αντίπαλη ομάδα,κατακτώντας το εύκολα με 25-17.

Στο 2ο σετ, οι φιλοξενούμενοι ανέκαμψαν και με σωστές επιθέσεις και καλή αμυντική λειτουργία κόντραραν στα ίσα τους Αρτινούς, όμως 2 κρίσιμα λάθη στο 24-24 έδωσαν το σετ στους γηπεδούχους με 26-24.

Στο 3ο σετ, με πιεστικό σέρβις της Βαρέλη και καλή ανάπτυξη παιχνιδιού δεν έδωσαν δικαίωμα στον Παναιτωλικό, κερδίζοντας με 25-10

Τα σετ (3-0): 25-17, 26-24, 25-10

Γ.Σ. Άρτας: Σωτηρίου, Κουρκούτα, Καραβάτσιου, Μπίκα, Κούκου, Ρίζου, Δημοθεοδώρου Ι. (λ), Πορτοβάρα, Βαρέλη, Πάνου, Πραμαγκιούλη, Κόκκινου Δ. (λ).