Νίκη για την Καμπή στο ντέρμπι με τη Φιλοθέη

Σε ένα δυνατό και αμφίρροπο ματς, η Καμπή επικράτησε στην έδρα της, της Φιλοθέης με 2-1.

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, η γηπεδούχος Καμπή επικράτησε της Φιλοθέης με 2-1, πιάνοντας τη στους 28 βαθμούς στον πίνακα της βαθμολογίας. Η Φιλοθέη είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 15ο λεπτό, όταν ο Βασιλάκος ανατράπηκε από τον Παππά κερδίζοντας πέναλτι. Ο Καλεύρας που ανέλαβε την εκτέλεση σκόραρε, όμως διετάχθη επανάληψη της εκτέλεσης, και σε δεύτερο χρόνο ο Καλεύρας αστόχησε, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται στη συγκεκριμένη φάση. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στις μεγάλες ευκαιρίες στο 35ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Λάκκα, ο Αθανασίου με τη βοήθεια του δοκαριού του αποσόβησε το γκολ, για να πάρει ο Καρράς το ριμπάουντ, όμως να σημαδέψει σε κενή εστία με το κεφάλι άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν πολύ νωρίς, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, ο Ζαχαρης σούταρε, ο Αθανασίου δεν έκανε την καλύτερη εκτίμηση στη φάση, και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Η Καμπή ανέβηκε ψυχολογικά και έψαξε και δεύτερο γκολ, το οποίο και βρήκε στο 55ο λεπτό, όταν ο Στέργιος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι, έψαξαν ένα γκολ για να ξαναμπούν στο παιχνίδι, και το βρήκαν στο 75ο λεπτό, όταν ο Βασιλάκος έπειτα από κάθετη πάσα βγήκε απέναντι από τον Μπόλη και το νίκησε, σημειώνοντας το 2-1. Ο ίδιος παίκτης, στο τελευταίο λεπτό, λίγο έλειψε να σημείωσε ένα καταπληκτικό γκολ, και να χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του, όμως το δυνατό σουτ που επιχείρησε, έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπόλη, και το 2-1 παρέμεινε για τους γηπεδούχους.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Νούσιας Οδυσσέας

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Παππάς, Ντούπης, Μπέτσας, Λάκκας, Βλάρας, Ζαχαρης (75' Μαγγίνας), Μουστακλής, Τζούκας (15' Καρράς), Μπεζεβέγκης

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Γόγαλης (83' Σερέτης), Ζώης, Μπασιάκος, Διαμάντης, Γιαννούλης Σ., Βασιλάκος, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης, Καλεύρας (62' Μποχώτης), Γιαννούλης Δ.