Νίκη για το Κομμένο επί της Φιλιππιάδας

Έκανε αυτό που έπρεπε κόντρα στον αδιάφορο ΑΟΦ ο ΠΑΣ Κομμένου, επικρατώντας με 2-0.

Έτοιμος για τα μπαράζ ανόδου είναι ο ΠΑΣ Κομμένου που επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας εντός έδρας με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν αξιοπρεπώς στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν τη μεγάλη φάση, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που είχαν και το κίνητρο της βαθμολογίας στα μπαράζ, και απείλησαν σε αρκετές περιπτώσεις, πριν ανοίξουν το σκορ στο 18ο λεπτό, με τον Κατσούλη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαχρήστου. Στο 32ο λεπτό ήρθε και το 2-0, όταν από παράλληλη μπαλιά του Διονύση Νάτσιου, ο Κατσούλης με το δεύτερό του τέρμα τελειώσε το ματς για τον ΠΑΣ. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να σημειώσουν κι άλλα γκολ, με το Διονύση Νάτσιο να σημαδεύει το δοκάρι στο 60ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα, από θέση τετ α τετ πλάσαρε πάνω από το δοκάρι, στην τελευταία πολύ καλή στιγμή του ματς. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μαγγιώρου στο 90ο λεπτό.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος - Βαρέλης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος (79' Κοσμάς), Πανακούλιας (65' Κόρδας), Κοντογιάννης, Νάτσιος Χ., Παπαχρήστος, Παππάς, Λάμπρος (80' Μαγγιώρος), Νάτσιος Δ., Κατσούλης, Κοσμάς (80' Σπύρου)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Στέφου, Αλεξίου, Παπουτσής, Λάμπρου, Ρεμπής, Θάνος, Τσοκανάς, Λαχανάς (46' Γιάννος), Ευαγγέλου, Μπακοδήμος, Νίτσος