Νίκες για τις Μικτές της ΕΠΣ Άρτας κόντρα στη Θεσπρωτία

Δεύτερη νίκη για την Κ16, πρώτη και με «οκτάρα» η Κ14.

Την πρώτη της νίκη πέτυχε η Κ14 της ΕΠΣ Άρτας, η οποία επικράτησε με το ευρύ 8-1 επί της αντίστοιχης ομάδας της Θεσπρωτίας. Η αρτινή ομάδα προηγήθηκε με τον Νούτσο, για να ισοφαρίσουν άμεσα οι φιλοξενούμενοι με τον Ράπτη. Στη συνέχεια όμως τα πιτσιρίκια της ΕΠΣ Άρτας φιλοδώρησαν με ακόμη 7 τέρματα τους αντιπάλους τους, για να φτάσουν σε μία μεγάλη νίκη. Σκόραραν ακόμα οι Αραβανής(2), Πέτσας, Τσιώλας, Τζουβάρας, Ντάλλας και Μουσιωτίτσας.

Διαιτητής: Τσοπλάκος (Αιτωλοακαρνανίας)  Βοηθοί: Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας) - Καλυβόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Κ14 ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης): Κοσμάς, Νούτσος, Τζουβάρας, Ντάλλας, Κανελλόπουλος, Μπασιαδήμας, Τσιώλας, Παπανδρέου, Πέτσας, Μουσιωτίτσας, Τσόγκας
αγωνίστηκαν και οι: Αραβανής, Παπαδημητρίου, Ρίζος, Ευαγγέλου

Κ14 ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Αντωνίου): Τσαγκαράκης, Σάκκος, Αποστόλου, Ντούμας, Τσιώτης, Λώλης, Αθανασιάδης, Ράπτης, Αδαμίδης, Μπάλλας, Μπουράζης
αγωνίστηκαν και οι: Τόκας, Μίγκος, Πασχάλης, Μακρής

Δεύτερη σερί νίκη για την Κ16 της ΕΠΣ Άρτας, η οποία μετά τη νίκη στην Πρέβεζα, κέρδισε χθες την ομάδα της Θεσπρωτίας στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στα μισά του πρώτου μέρους, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και αδυναμία των αμυντικών να απομακρύνουν, ο Λύγκας από κοντά έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα. Λίγα λεπτά αργότερα η αρτινή ομάδα ισοφάρισε, με τον διαιτητή όμως να ακυρώνει το γκολ για φάουλ στον τερματοφύλακα. Στην επανάληψη, η ομάδα της Άρτας μπήκε πιο δυνατά, δημιούργησε αρκετές φάσεις στα πρώτα λεπτά και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ευαγγέλου έπειτα από όμορφη ατομική προσπάθεια. Μάλιστα, λίγα λεπτά πρίν το τέλος της αναμέτρησης, ο Πάνος με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή σημείωσε το 2-1, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος, αφού ο Ρεσίτης κατάφερε να βγάλει σε κόρνερ επικίνδυνο σουτ των αντιπάλων.

Διαιτητής: Καλαμάρης (Αιτωλοακαρνανίας)  Βοηθοί: Τάκος (Αιτωλοακαρνανίας) - Καλυβόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Κ16 ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης): Ρεσίτης, Ρούμπος, Νικηφορίδης, Παππάς Ν., Μίκροβας, Πάνος, Μπολιεράκης, Παππάς Χ., Μπόκος, Κώτσης, Ευαγγέλου
αγωνίστηκαν και οι: Παππάς Σ., Έξαρχος, Νάνος

Κ16 ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Αντωνίου): Κοράκης, Δημητρίου Β., Δημητρίου Α., Μπέζας, Διαμάντης Μ., Πουρίκης, Δήμας, Γεωργίου, Διαμάντης Σ., Λύγκας, Οικονόμου
αγωνίστηκαν και οι: Πρίτσης, Αντωνίου, Μεχμέτης

Τέλος, οι γονείς των παιδιών που αγωνίζονται στις Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Άρτας, οι οποίοι είχαν υπογράψει την επιστολή διαμαρτυρίας για το γήπεδο της ΕΠΣΑ στις Κεραμάτες και την οποία είχατε διαβάσει στο artagoal.gr, ευχαριστούν τους αρμόδιους που ανταποκρίθηκαν άμεσα στο αίτημά τους, και τα παιδιά τους θα αγωνίζονται πλέον στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας, όπως τελικά τους αναλογεί.