Νέα «τεσσάρα» για τον Παναγροτικό

Σημαντική εντός έδρας νίκη στην προσπάθεια της να αποφύγει τα play-out σημείωσε η ομάδα του Αγ. Σπυρίδωνα εναντίον του Ηροδότου Καλογερικού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι χάνοντας δύο κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, μία με τον Νίκο Χουλιάρα να σκάβει ωραία στην κίνηση την μπάλα πάνω από τον Λάζαρο, όμως αυτή να καταλήγει βασανιστικά άουτ και μία με τον Γιώτη να επιχειρεί ένα δυνατό σουτ από μακρινή απόσταση και τον Λάζαρο να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. Ωστόσο η ομάδα του Αγίου Σπυρίδωνα ήταν αυτή που ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν στο 29' ο Στάθης Γείτονας ξεμαρκαρίστηκε όμορφα στο ύψος της περιοχής και με πλασέ έγραψε το 1-0. Λίγο αργότερα ακόμα μία χαμένη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με τον Λάζαρο να λέει όχι σε ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ανδρέα Χουλιάρα, διώχνοντας τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι. Και σα να μην έφτανε αυτό ήρθε το δεύτερο γκολ για τον Παναγροτικό στο 38' με τον Θοδωρή Γείτονα να εκμεταλλεύεται κόντρες εντός της περιοχής των αντιπάλων και να πλασάρει για το 2-0. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα, ο Σιντόρης πέρασε στον Νταλάκα, αυτός βρήκε τον Θοδωρή Γείτονα που από θέση τετ-α-τετ σημείωσε το 3-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις με τον Ηρόδοτο να έχει την κατοχή, χωρίς όμως να μετουσιώνει αυτή την υπέροχη σε κάποιο τέρμα. Τελικά, το σκορ έκλεισε στο 75ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι και πάλι στην κόντρα έκαναν το 4-0, με τον Πάρη Λάζαρο να σκοράρει με κεφάλια έπειτα από σέντρα του Θοδωρή Γείτονα.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Γκόκα Κατερίνα - Κούσουλας Γιώργος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου): Λάζαρος Ι., Θεοδώρου, Στέργιος, Θάνος, Ντάκουλας, Νταλάκας, Σιντόρης, Χαλάστρας Χ., Δημογιάννης (46' Λάζαρος Π., Γείτονας Θ., Γείτονας Ε. (80' Χαλάστρας Ι.)

Ηρόδοτος Καλογερικού (Παύλου): Ρώσσιος Β., Χουλιάρας Α. (46' Ιωάννου)., Νίκου Ι. (Ρώσσιος Ν.)., Hebeja, Γκανάρας, Χουλιάρας Ν., Καπλανάϊ, Παναγιώτου, Σιώζος, Νούσιας (46' Καραμέτσος), Γιώτης