Νέα νίκη για την ΑΕ Ραδοβυζίων

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα των Ραδοβυζίων.

Η ομάδα του Πάνου Γεωργίου αρχίζει σιγά-σιγά να βρίσκει τα πατήματα της στο πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας χθες την τέταρτη νίκη της στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣ Άρτας. Οι γηπεδούχοι απείλησαν αρχικά με τον Πάνο Δήμο, ο οποίος απέναντι στον Γιώργο Λιόλο αντί να πλασάρει, σούταρε με δύναμη πάνω του. Στο 13ο λεπτό όμως, ο Φελέκης αφού πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έσπασε την μπάλα στον Κατσαρό (φωτο), ο οποίος έκανε το 1-0, ανοίγοντας το σκορ στην αναμέτρηση στο γήπεδο του Δημαριού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή στιγμή με μία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παλιούρα, με τον Πέτσα όμως να μπλοκάρει τη μπάλα.

Στο β' ημίχρονο και στο 66ο λεπτό, τα Ρακούν κατάφεραν να ισοφαρίσουν όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Πέτσας απέκρουσε, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή ο Καλαντζής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-1. Τα Ραδοβύζια όμως δεν άργησαν πολύ για να πάρουν ξανά το προβάδισμα στον αγώνα, αφού στο 72' ο Πάνος Δήμος ξέφυγε από τα δεξιά και με σουτ στην αριστερή γωνία του Λιόλου, σημείωσε το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στη συνέχεια να φέρουν το ματς στα ίσα για δεύτερη φορά, όμως το μόνο που κατάφεραν ήταν σε μία αντεπίθεση να κερδίσουν την δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) του Ζαχάρη στο 90', ο οποίος ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή αντίπαλο του. Το φάουλ που εκτέλεσε ο Γεωργούλας πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Παπανίκος Βαγγέλης - Δημητρόπουλος Γιάννης

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου): Πέτσας, Βαρδής (86' Τζίμας), Μακρής, Σταμούλης, Δήμος Θ. (62' Τριαντάφυλλος), Λιόλιος (72' Ζολώτας), Φλώρος, Ζαχάρης, Φελέκης, Κατσαρός (84' Παππάς), Δήμος Π.

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Λιόλιος, Μακρής, Σακκάς, Φλούδας, Μόσιαλος, Γεωργούλας, Γκαρτζονίκας, Καλαντζής, Γαλανός, Παλιούρας, Καραγκούνης (81' Γιαννάκος)