Νέα νίκη για το ΓΕΛ Κομποτίου

Νέα νίκη πέτυχε για το Πανελλήνιο σχολικό τουρνουά το ΓΕΛ Κομποτίου, επί του ΓΕΛ Φιλιατών με 2-0.

Σπουδαία επιτυχία για το ΓΕΛ Κομποτίου, που επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας του ΓΕΛ Φιλιατών με 2-0, και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του σχολικού τουρνουά. Οι δύο ομάδες έβγαλαν ποιότητα στον αγωνιστικό χώρο, με το ΓΕΛ Φιλιατών, να δείχνει μια ομάδα με αρχή και τέλος, που στάθηκε άξια απέναντι στο ΓΕΛ Κομποτίου. Η αρτινή ομάδα ευτύχησε να πάει στο ημίχρονο, προηγούμενη με δύο γκολ, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να ανατρέψουν το σκορ στο β' μέρος. Το 1-0 σημείωσε στο 16ο λεπτό ο Καζέλης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο ημίωρο, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκαναβία και κακή εκτίμηση του Φλώρου, ο Τσιάπαλης με προβολή πέτυχε το 2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Στην επανάληψη, το ΓΕΛ Φιλιατών πήρε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να πιέσει για ένα γκολ, όμως το ΓΕΛ Κομποτίου ήταν πολύ επικίνδυνο στην κόντρα, έχοντας μάλιστα τη μεγαλύτερη ευκαιρία με τον Γκαναβία στο 65ο λεπτό να πλασάρει άστοχα σε τετ α τετ. Οι φιλοξενούμενοι πατούσαν αρκετές φορές στην περιοχή, έχοντας καλή κυκλοφορία, όμως υστέρησαν στην τελική προσπάθεια. Το ΓΕΛ Κομποτίου, θα υποδεχτεί για την επόμενη φάση την Ηλεία, ενώ αν νικήσει θα ταξιδέψει στη Ζάκυνθο, καθώς συμμετέχει σε όμιλο τριών ομάδων με τις δύο περιοχές. Συγχαρητήρια στην ομάδα του νομού μας, και καλή συνέχεια στην πορεία της!

Διαιτητής : Φωτιάδης Σωκράτης  Βοηθοί : Πασχοδήμας Γιώργος - Γούσης Αποστόλης

ΓΕΛ Κομποτίου : Μούτσιος Ν., Στασινός, Κασελούρης, Μούτσιος Α., Τσιάπαλης, Κολιούλης (49' Μπακολιας), Σακέλλιος (79' Γκαναβίας Β.), Αθανασίου, Βασίλας, Γκαναβίας (79' Κρίκας), Καζέλης

ΓΕΛ Φιλιατών : Φλώρος, Στεργίου, Γκάνιας, Κουτσούλης, Θεοδώρου Κ., Ρούμπης, Μαντζούκης Δ., Μαντζούκης Στ., Τζοβάρας, Θεοδώρου Στ., Λιαμίρας