Νέα ήττα στη Νάουσα για την Αναγέννηση

0 στα 2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος για την Αναγέννηση, στην επιστροφή του ανδρικού τμήματος χάντμπολ στα ελληνικά πρωταθλήματα.

Η Αναγέννηση ξεκίνησε καλά στην αναμέτρηση και μάλιστα στο 20λεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 6-7, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 12-10. Στο β' ημίχρονο οι παίκτες της ομάδας της Νάουσας ήταν ανώτεροι και κατάφεραν σταδιακά να αυξήσουν τη διαφορά και να φτάσουν στη νίκη με 29-22.

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-3, 5-5, 6-7, 9-8, 12-10 (ημχ.), 16-12, 16-12, 19-14, 23-16, 26-19, 29-22

Δίλεπτα: 4-4  Πέναλτι: 1/3-3/4

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος): Βλάχος 2, Διδασκάλου 4, Χατζηγεωργίου 6, Τζουβάρας, Πετρίδης 5, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 1, Οικονόμου 2, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος 2, Εμμανουηλίδης 2, Πινακούδης, Κυριακίδης, Λένος, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας

Αναγέννηση Άρτας (Χαρίσης): Γεωργαλής, Κουρουμλίδης 5, Βουρλόκας, Κωνσταντίνου, Παπαδόπουλος Π. 2, Μπίζγκα 3, Χατζηβακαλέλης 4, Φωτιάδης 2, Πίτσιος 3, Παπαδόπουλος Α. 3

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής Α2 Ανδρών (2ος όμιλος)

Αλέξανδρος Αξιούπολης - ΧΑΝΘ  23-33
Ζαφειράκης Νάουσας - Αναγέννηση Άρτας  29-22
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης - Ελπίδες Αμυνταίου  36-24
Φοίβος Eurolamp - Αρχέλαος Κατερίνης  23-17
Ρεπό: ΓΑΣ Κιλκίς