Νέα ήττα για τον Εθνικό Φιλιππιάδας (video)

Τα στιγμιότυπα του αγώνα είναι από το supersports.gr.

Η περιγραφή του αγώνα είναι μία προσφορά του συνεργείου αυτοκινήτων:

Θέλετε Λάστιχα; ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
Θέλετε Φανοποιείο; ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΙΜΑΡΕΤ - θέση ΜΠΑΝΙΩΤΗ - ΑΡΤΑ
Τηλ. 26810 72338, 79623

Τρίτη σερί ήττα για τον Εθνικό Φιλιππιάδας, με τρεις δύσκολους αντιπάλους βέβαια. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 11’ με τον Καρακατσάνη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την μη απομάκρυνση της μπάλας των αμυντικών από εκτέλεση κόρνερ και με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 24' ο Εθνικός είχε δοκάρι με τον Μπαλογιάννη, ο οποίος αφού έπαιξε το 1-2 μπήκε στην περιοχή και από θέση τετ-α-τετ πλάσαρε αλλά σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του Φιρινίδη. Ο Απόλλων Λάρισας απάντησε στην ευκαιρία αυτή λίγα λεπτά μετά με τον Καρακατσάνη να κάνει ανάποδο ψαλίδι και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τρανουλίδη.

Το β' ημίχρονο ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλων καθώς στο 47' ο Διβανές με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 57' ήρθε το 2-0 για τους γηπεδούχους και πάλι από εκτέλεση κόρνερ, όμως αυτή τη φορά ήταν ο Ντανάι που ακούμπησε τη μπάλα με το κεφάλι και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο στο 81’ ο Κυριάκος με ωραίο διαγώνιο σουτ.

Τέλος, να σημειώσουμε ότι το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Εθνικού και μάλιστα ως βασικός, έκανε το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, ο 22χρονος επιθετικός Γιώργος Μπαστάνης. Ως αλλαγή αγωνίστηκαν και οι δύο πρώτες μεταγραφές της ομάδας, ο έμπειρος μεσοαμυντικός Χρήστος Τσιφλίδης που αποκτήθηκε από τον ΑΟ Φλωριάδας και ο νεαρός χαφ Θωμάς Καρατζάς που μετακόμισε στην ομάδα της Φιλιππιάδας από τον ΑΟ Κορφοβουνίου και την Β' ΕΠΣ Άρτας.

Διαιτητής: Τσιαουσίδης (Μακεδονίας)  Βοηθοί: Φραγιός (Μακεδονίας) - Χουζάνας (Μακεδονίας)

Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης)Φιρινίδης, Σάββας, Παπαδόπουλος, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Διβανές (64′ Σουλίδης), Καρακατσάνης (70′ Κυριάκος), Σαχινίδης, Πέντα (81′ Καμπέρης), Μηνάς

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος)Τρανουλίδης, Μανιώτης, Ντανάι, Δημουλάς, Βραχνός, Τσουλιάης, Παπακίτσος (70′ Τσιφλίδης), Άτσκα (84′ Χαριτόπουλος), Μπαστάνης (89′ Καρατζάς), Μπαλογιάννης, Κουμπής