Νέα ευρεία νίκη για τη Φλωριάδα

Με 5-0 επικράτησε της Φιλοθέης στην έδρα της η Φλωριάδα.

Το 2 στα 2 έκανε η Φλωριάδα στην έδρα της, επικρατώντας αυτή τη φορά της Φιλοθέης με το ευρύ 5-0. Στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν άμεσα, με το Μαργαρίτη να σουτάρει δυνατά εκτός περιοχής, στη γωνία του Αχμέτη, για το 1-0. Στη συνέχεια, η Φιλοθέη αντέδρασε, κι έφτασε σε κάποιες περιπτώσεις κοντά στην ισοφάριση, με σημαντικότερη ευκαιρία ένα πολύ ωραίο σουτ του Βασιλάκου, που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 22' νέα φάση για τους φιλοξενούμενους, με το Σερέτη να σουτάρει και τον Μπακόλα να μπλοκάρει. Η Φλωριάδα αντέδρασε και στο 25' Σπύρου, Νικοπολίδης και Αντωνίου με τελικό αποδέκτη τον πρώτο που πλάσαρε άουτ. Στο ημίωρο, νέα ευκαιρία για τη Φλωριάδα να σκοράρει, με τον Κακάβα να σημαδεύει σε στημένη φάση, με κοντινό σουτ το οριζόντιο δοκάρι. Τελικά, το 2-0 έγινε λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με τον Αντωνίου να βρίσκει ωραία κάθετα το Μαργαρίτη, τον τελευταίο να πλασάρει, τον Αχμέτη να αποκρούει δύσκολα, και το Δήμο να παίρνει το ριμπάουντ, πλασάροντας σε ανυπεράσπιστη εστία.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν περισσότερους χώρους, και ένα δίλεπτο αρκούσε για να τελειώσουν το ματς. Στο 68' από ωραία ομαδική ενέργεια, ο Μαργαρίτης βρήκε το Μήτσιο, ο οποίος με τη σειρά του έσπασε όμορφα στον αμαρκάριστο Κατσαρό, που από κοντά, έγραψε το 3-0. Δύο λεπτά μετά, Αντωνίου και Μήτσιος έπαιξαν ωραία το ένα δύο, με τον πρώτο να βγαίνει σε θέση τετ α τετ και να πλασάρει για το 4-0. Ο Μήτσιος έψαξε και ο ίδιος το γκολ, όμως το σουτ του με το αριστερό στο 75' έφυγε μόλις άουτ. Το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις, ο Βλάχας, ο οποίος έπαιξε το ένα δύο με το Μήτσιο στο χώρο του κέντρου, έφυγε στο τετ α τετ με τον Αχμέτη, και πλάσαρε για το τελικό 5-0.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Στούπας Παύλος

ΑΟ Φλωριάδα (Χρήστου) : Μπακόλας, Αποστόλου, Καλαμπούκης (58' Βασιλάκης), Κακάβας (66' Σταμούλης), Λύτος, Βλάχας, Δήμος (55' Κατσαρός), Νικοπολίδης, Σπύρου (60' Μήτσιος), Μαργαρίτης, Αντωνίου

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς) : Αχμέτης, Ζώης, Γιαννούλης Δ. (46' Μαγκούτης), Διαμάντης, Γιαννούλης Σ., Βασιλάκος, Κατσιγιάννης, Καραγιάννης, Βέλεγκας, Ζώης Δ., Σερέτης (61' Μπαλαμώτης)