Νέα "εξάρα" για την Ολυμπιάδα

Δεύτερη συνεχόμενη "εξάρα" για την Αγία Παρασκευή, αυτή τη φορά με θύμα το Διαγόρα Κομμένου.

Παρέμεινε σε τροχιά μπαράζ η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής, επικρατώντας χωρίς πρόβλημα του Διαγόρα Κομμένου, και φιλοδωρώντας τον με 6 τέρματα, όπως ακριβώς και τον Ακράτητο την προηγούμενη αγωνιστική. Το χορό των γκολ άνοιξε στο 7ο λεπτό ο Άκης Μαργώνης, μετατρέποντας το πέναλτι που κέρδισε ο Χάρος σε γκολ, για το 1-0. Τη σκυτάλη ανέλαβε ο Γιώργος Δήμος που βρίσκει τον εαυτό του στην Αγία Παρασκευή. Σε διάστημα δύο λεπτών μεταξύ 31' και 33' σημείωσε δύο γκολ, ανεβάζοντας το δείκτη στο 3-0. Αρχικά, με πολύ ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στο "παράθυρο" του Παπαρούνη για το 2-0, ενώ ένα λεπτό μετά, μετά από σέντρα του Μαργώνη με σουτ μέσα από την περιοχή σημείωσε το 3-0. Πριν φύγει το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ, με τον Κατέρο να σκοράρει με κεφαλιά από κόρνερ, για το 4-0

Στην επανάληψη ο ρυθμός μπορεί να έπεσε κάπως, όμως ο Μαργώνης κυνήγησε το γκολ και κατάφερε να φτάσει στο χατ-τρικ. Στο 51ο λεπτό, με νέα εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 5-0, για να κλείσει το σκορ ο ίδιος παίχτης με πολύ ωραία κεφαλιά στο 68ο λεπτό, από σέντρα του Τζελιλάι, για το τελικό 6-0.

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Σωτηρίου Νεφέλη

Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής (Μαργώνης Κ.) : Μπούκας, Μήτσιος, Κατέρος (46' Παχούλας), Λιώλης (60' Κωνσταντάκης), Τσώλης, Τζελιλάι Λ., Τζελιλάι Τζ. (55' Λεκάνης), Κραμπής, Χάρος, Μαργώνης, Δήμος

Διαγόρας Κομμένου (Παππάς) : Παπαρούνης, Ευαγγελινός, Μπαλαδήμας, Γεωργακόπουλος (46' Νάσης), Ασπροποταμίτης, Παππάς, Χατζηκοντίδης, Μπουτέτσιος, Ευαγγελινός Λ., Τσάλης, Ρέτσας