Μοιράστηκαν βαθμούς Παναγροτικός και Αχιλλέας

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 παρέμειναν Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα και Αχιλλέας Νεοχωρίου σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣ Άρτας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν πρώτοι με τον Σκάρα στο 9ο λεπτό, για να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους ο Στάθης Γείτονας στο 34'. Οι γηπεδούχοι που θα μπορούσαν να κάνουν την ανατροπή αλλά αστόχησαν από τα 11 βήματα σε κερδισμένο πέναλτι στο 46', αγωνιζόντουσαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού με δέκα παίκτες, καθώς στο 26ο λεπτό ο Θοδωρής Γείτονας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Γκόκα Κατερίνα - Πολύζος Κώστας

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου): Λάζαρος Ι., Θεοδώρου, Στέργιος, Θάνος, Δημογιάννης, Ντάκουλας, Σιντόρης (20' Λάζαρος Π.), Χαλάστρας Χ., Κριτσιμάς, Γείτονας Θ., Γείτονας Ε. (89' Ζέρβας)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Κόπανος, Κολιογιάννης, Τολιάκης, Σκάρας, Cela, Πάνος (81' Νάτσιος Δ.), Βούλγαρης, Παππάς (74' Ράπτης), Νάτσιος Χ. (68' Φάκος), Κωσταδήμας, Stoja