Μια «ανάσα» από τα μπαράζ για την άνοδο ο ΑΟΚ

Ο ΑΟ Κορφοβουνίου φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τον Δία, που έπαιζε το τελευταίο του χαρτί για τα μπαράζ και βρίσκεται μία νίκη μακριά από αυτά.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ σε ένα κομβικό σημείο του παιχνιδιού, όταν στο 39ο λεπτό, από σέντρα του Μπόσμου, ο Κοντοδήμας με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο ΑΟΚ "έκοψε" τα πόδια των φιλοξενούμενων στο 53ο λεπτό, με τον Καρατζά με απευθείας εκτέλεση φάουλ να γράφει το 2-0. Ο Δίας προσπάθησε να σκοράρει και να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως ο Κίτσιος όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί. Ο ΑΟΚ κλείδωσε τη νίκη στο 64ο λεπτό, με τον Μπόσμο να σκοράρει με φάουλ και να πετυχαίνει το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σαμαρτζής με πλασέ στην κίνηση έπειτα από σέντρα του Μεγαδούκα.

Πλέον η ομάδα του Κορφοβουνίου ψάχνει μία νίκη στα τρία ματς που ακολουθούν, με Νέα Αναγέννηση Αρταίων εκτός, Ολυμπιάδα εντός ή Ολυμπιακό Καλοβάτου εκτός, για να σφραγίσει την συμμετοχή της στα play-off ανόδου στην Α' ΕΠΣ Άρτας.

Διαιτητής: Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί: Τρμπούκης Γιώργος - Θεοδωρακόπουλος Χ.

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας): Κίτσιος, Παππάς Α., Βασιλείου, Σαμαρτζής, Ζάμπας (60' Τάτσης), Μπόσμος, Βάσιος Δ., Ντούλας, Βαζούρας (55' Μεγαδούκας), Καρατζάς, Κοντοδήμας (60' Καρίνος)

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης): Ράμμος, Ρούμπος, Βασιλάκης, Gusaila, Σίμος Χ., Παπαευθυμίου (70' Μπολιεράκης), Θεοδώρου, Σίμος Ν. (72' Παπαστάθης), Μίκροβας, Μούστο, Κωλέτσος (57' Λάλος)