Μεγάλο "διπλό" στο Κομπότι για τους Φιλέλληνες!

Μεγάλη νίκη σημείωσαν οι Φιλέλληνες Πέτα, μέσα στο Κομπότι, επικρατώντας με 3-4!

Πολύ μεγάλο "διπλό" στην έδρα του Σκουφά Κομποτίου, πήραν οι Φιλέλληνες Πέτα, με την ομάδα του Γιώργου Σφήκα, να παίρνει γκολ από 4 νεαρούς ποδοσφαιριστές, οι δύο εκ των οποίων 15 ετών! Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν ο νεαρός Α. Κώτσης βρέθηκε μέσα στην περιοχή, και πλάσαρε εύστοχα, για το 0-1. Ο Σκουφάς κατάφερε να ανακάμψει και στο 29ο λεπτό, έφερε το παιχνίδι στα ίσα, όταν ο Δήμου με ωραίο φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνία, νίκησε το Σιαπάτη, για το 1-1. Οι Φιλέλληνες ήταν πολύ επικίνδυνοι στην κόντρα επίθεση, με νεαρούς και ταχύτατους παίχτες, οι οποίοι σήμερα βρήκαν εύφορο έδαφος για να δημιουργήσουν καταστάσεις.

Στο 51ο λεπτό, στην αντεπίθεση, ο Δ. Κώτσης βρήκε χώρο, σούταρε, ο Τσιάπαλης έδιωξε, όμως ο νεαρός Θεοχάρης που πέρασε νωρίτερα ως αλλαγή, έστειλε στην επαναφορά την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2. Στο 65ο λεπτό, ο Δ. Κώτσης βρήκε και πάλι χώρο να φύγει στην κόντρα, αυτή τη φορά εκτέλεσε σωστά, με ωραίο σουτ εκτός περιοχής και έγραψε το 1-3. Στο 75' μάλιστα, το ματς φάνηκε να τελειώνει, όταν ο Σφήκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πήγε πίσω το χρόνο, θυμίζοντάς μας τις εκτελέσεις φάουλ του πατέρα του με τα χρώματα της "Α", και έγραψε το 1-4! Ο Σκουφάς δεν παράτησε το ματς, και στο 81ο λεπτό, κέρδισε πέναλτι, με το Δήμου και πάλι, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-4. Οι γηπεδούχοι έδωσαν σασπένς στις καθυστερήσεις, καθώς σε αναστάτωση στην άμυνα μετά από κόρνερ, ο Ευαγγέλου, έγραψε το 3-4, με την άμυνα του Πέτα, όμως να κρατά στα τελευταία λεπτά, και τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο, που τους απομακρύνει αρκετά πλέον, από τη ζώνη υποβιβασμού.

Διαιτητής : Διονύσης Δημήτρης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Νικολάου Βαγγέλης

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Τσιάπαλης (66' Λουκούμης), Παπαγιάννης, Κώτσης Γ., Κασελούρης Κ., Κασελούρης Π., Ευαγγέλου, Νάσο, Κλάιντι, Κούσης (66' Μούτσιος), Παπαδόπουλος, Δήμου

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Σιαπάτης, Ξανθός, Γούλας, Ροβίνας, Σταμάτης (24' λ.τρ. Χριστοδούλου), Γεωργής, Κώτσης Α. (90' Ευθυμίου), Τσέτσος (46' Θεοχάρης), Τάγκας, Κώτσης Δ., Σφήκας