Μεγάλη νίκη του Παναγροτικού στο "αντίο" του Καρρά!

Μεγάλη νίκη πήρε κόντρα στην Ανέζα, ο Παναγροτικός, με 1-0, και ανέβηκε στην τετράδα, στο "αντίο" του Κώστα Καρρά.

Ανάμεικτα συναισθήματα σήμερα στον Άγιο Σπυρίδωνα, με την τοπική ομάδα να επικρατεί με 1-0 της Ανέζας, παίρνοντας μεγάλη νίκη που τη φέρνει στην 4η θέση, με την ευφορία της νίκης να συνυπάρχει με τη στενοχώρια της αποχώρησης από τον πάγκο, λόγω του κανονισμού για το δίπλωμα των προπονητών, του Κώστα Καρρά, που αναμόρφωσε από πέρσι την ομάδα, και την έφερε αυτή τη στιγμή σε θέση να αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου. Η διοίκηση του Παναγροτικού φέρεται, σύμφωνα με πληροφορίες του artagoal.gr by mario, να έχει βρει τον αντικαστάτη του κ. Καρρά και αναμένουμε τις επόμενες ημέρες την επίσημη ανακοίνωσή του. Αντίθετα, με τον Παναγροτικό, η Ανέζα με την ήττα αυτή έμεινε 6 βαθμούς πίσω από τη Δόξα και πλέον ο δεύτερος γύρος αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, αφού αν η Δόξα αυξήσει κι άλλο τη διαφορά της, θα στεφθεί Πρωταθλήτρια χωρίς αγώνες μπαράζ. Στα αγωνιστικά, το παιχνίδι διεξήχθη σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο, που δεν ευνοούσε το ποιοτικό ποδόσφαιρο. Στο 17ο λεπτό, οι γηπεδούχοι στην πρώτη αξιόλογη φάση του αγώνα βρήκαν το γκολ που έμελλε να κρίνει το ματς, όταν ο Κολιός έσπασε στο Νάστο, και εκείνος με πλασέ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 1-0. Στο 23ο λεπτό, ο Νάστος έσπασε την μπάλα στο Μένα, που όμως νικήθηκε από τον Μπακοχρήστο, ενώ στο 29ο λεπτό, η Ανέζα απείλησε με έμμεσο χτύπημα, που βρήκε όμως σε ετοιμότητα το Ζιώβα. Στο 32ο λεπτό, ο Μένα βρέθηκε και πάλι σε καλή θέση, με τον Μπακοχρήστο να βγαίνει εκ νέου νικητής, ενώ στο 40ο λεπτό, μετά από κόντρες στην περιοχή του Παναγροτικού, η μπάλα έφτασε στο Μιχάλη, που εκτέλεσε, με το Ζιώβα να αντιδρά ξανά σωστά, και το σκορ να παραμένει στο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι με το πέρασμα του χρόνου, έψαχναν με μεγαλύτερη ένταση το γκολ, έχοντας στο 60ο λεπτό, σημαντική ευκαιρία, όταν ο Χρηστογιάννης έπιασε δυνατό σουτ, με την μπάλα να προσκρούει στο δοκάρι και να φεύγει εκτός. Οι γηπεδούχοι στο 68ο λεπτό, έχασαν την ευκαιρία να πάρουν μεγάλο προβάδισμα, όταν ο Νάστος έφυγε σε θέση τετ α τετ, όμως το πλασέ του ήταν άστοχο. Στο τελευταίο 20λεπτο, η Ανέζα ενέτεινε την πίεση, ψάνοντας την ισοφάριση, όμως εκτός των άλλων, ήταν και άτυχη, ένοντας νέο δοκάρι στο 84ο λεπτό, όταν μετά από πλάγιο, ο Χρηστογιάννης έπιασε γυριστό σουτ, που κατέληξε στην οριζόντια δοκό. Η τελευταία φάση του ματς, ανήκε και πάλι στους φιλοξενούμενους, στις καθυστερήσεις, όταν ο Μιχάλης εκτέλεσε φάουλ, ο Πλακιάς πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα βρήκε για τρίτη φορά στο δοκάρι και κατέληξε άουτ, με τον Παναγροτικό να κρατά μέχρι το τέλος το "μηδέν" και να παίρνει μια σπουδαία νίκη.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βασιλάκης Στέργιος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας. Βαΐτσης, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Μπασιάκος (74' Γεωργάρας Κ.), Νάστος, Μούστο, Μένα (74' Γεωργάρας Λ.), Κολιός, Λάζαρος (46' Στέργιος)

ΠΑΣ Ανέζα (Σφήκας) : Μπακοχρήστος Στ., Χουλιάρας Αν., Παπανίκου, Ρώσσιος (83' Μητσαράς), Χρηστογιάννης, Σιώζος Γ. (46' Παναγιώτου), Μιχάλης, Παραλίκας (83' Τσαμπάς), Χουλιάρας Ν. (65' Νίκαρης), Ζώης (29' Πλακιάς), Ρούμπος