Με σούπερ Ανδρίτσου πέρασε από την Κοζάνη η Αναγέννηση

Με 16 γκολ της Ανδρίτσου, η Αναγέννηση κέρδισε εκτός έδρας τον ουραγό Εθνικό Κοζάνης και ολοκλήρωσε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην Α' φάση του πρωταθλήματος.

Με μεγάλη πρωταγωνίστρια την Ολίνα Ανδρίτσου που πέτυχε 16 τέρματα, η Αναγέννηση Άρτας νίκησε εκτός έδρας 33-22 τον Εθνικό Κοζάνης για την τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α1 Γυναικών, με την αρτινή ομάδα να καταλαμβάνει τη δεύτερη θέση πίσω από τη Βέροια, με συνολικό απολογισμό 4 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα.

Στα αγωνιστικά οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν ούτε χθες να πάρουν κάτι από το παιχνίδι απέναντι στην Αναγέννηση των πολλών απουσιών, η οποία μετέβη στην Κοζάνη με μόλις 9 αθλήτριες! Το ματς ήταν ισορροπημένο στα πρώτα 15 λεπτά, όμως στη συνέχεια της αναμέτρησης η αρτινή ομάδα παρά το μικρό ρόστερ τιμώρησε όλα τα λάθη του Εθνικού και αφού πήρε προβάδισμα ασφαλείας 5 τερμάτων στο ημίχρονο, στην επανάληψη κατάφερε να μεγαλώσει τη διαφορά και να φτάσει σε μία εύκολη και ευρεία νίκη με σκορ 22-33.

Διαιτητές: Πήτας-Καζαντζίδης

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-6, 8-9, 9-12, 10-15, 13-18 (Ημχ), 16-21, 17-24, 19-26, 21-28, 21-30, 22-33