Με νίκη έκλεισε τη χρονιά το Κορφοβούνι

Με νίκη επί του Καλοβάτου με 3-2, έβαλε τέλος σε μια αξιόλογη σεζόν ο ΑΟ Κορφοβουνίου.

Παρ' ότι δεν κατάφερε τελικά να πετύχει την άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ, ο ΑΟ Κορφοβουνίου πραγματοποίησε μια αξιόλογη χρονιά φέτος, την οποία και έκλεισε στο χτεσινό τελευταίο ματς με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου, με νίκη με σκορ 3-2. Στο 15ο λεπτό, ο Γιώργος Κοκκινέλης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με σουτ μέσα από την περιοχή, για να φέρει το ματς στα ίσα πέντε λεπτά αργότερα, ο Αντώνης Ράμα με διαγώνιο σουτ. Στο 27' ο Παππάς είχε δοκάρι για τον ΑΟΚ έπειτα από σέντρα του Τάτση, για να πετύχει το 1-2 και την ανατροπή στο 38ο λεπτό για τον Καλόβατο ο Σαλτογιάννης. Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση πριν φύγει το ημίχρονο, με τον Κοκκινέλη να βρίσκει τον Αλέξανδρο Παππά, και τον τελευταίο να γράφει το 2-2. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Κορφοβουνίου πέτυχε στο 78ο λεπτό ο Καραντζάς με προσωπική προσπάθεια και δυνατό σουτ.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Νικολάου Βαγγέλης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Τάτσης, Κοντοδήμας, Σαμαρτζής (46' Ζάμπας), Καραντζάς, Βάσιος, Ντούλας, Παππάς Α. (46' Μπόσμος), Κοκκινέλης Γ., Παπαστράτος (46' Ντάλας), Βασιλείου

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Θεμελής Κ., Ρώσσιος, Τζίμας (60' Κουτρουμάνος), Σμύρης, Τζιανούμης, Θεμελής Γ. (80' Σφήκας), Ζαγγανάς, Κωλέτσος, Ντόκορος (46' Μπελέρης), Ράμα Αν., Σαλτογιάννης