Με ήττες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους οι Μικτές ΕΠΣΑ

Με ήττες αποχαιρέτησαν το φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14 και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κ16, οι ομάδες της ΕΠΣ Άρτας.

Δεν τα κατάφεραν οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣΑ στην Πάτρα κόντρα στις αντίστοιχες της Αχαΐας. Η Κ14 της ΕΠΣΑ που ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με δύο νίκες κόντρα στη Φωκίδα, στο α' ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 2-0, χάρη στα τέρματα που πέτυχαν οι Γαλάνης και Δήμας στο 12ο και στο 34ο λεπτό αντίστοιχα. Στην επανάληψη, η αρτινή ομάδα αν και κατάφερε να ισοφαρίσει με τα τέρματα των Γιάννη (44') και Κρεμπούνη (50'), τελικά γνώρισε την ήττα με 3-2, με γκολ που σημείωσε ο Λαλιώτης στο 70ο λεπτό, με την πατρινή ομάδα να παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση έχοντας το απόλυτων των νικών.

Διαιτητής: Θωμάς (Κεφαλληνίας/Ιθάκης)  Βοηθοί: Αντωνιάδης (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) - Τοτάκης (Κεφαλληνίας/Ιθάκης)

Αχαΐα Κ14 (Βαλσαμής) : Σταυρόπουλος (71' Χαβαλίνας), Θεοφανόπουλος (58' Κυριακόπουλος), Κυριτόπουλος, Τριαντόπουλος, Γαλάνης, Δήμας, Αλεξανδρόπουλος, Καραβίας (41' Λαλιώτης), Λειβαδίτης (41' Γιωργιόπουλος), Κανελλάκης, Λαμπρόπουλος

Άρτα Κ14 (Θόδης) : Μπέκιος (25' Δήμος), Ρεσίτης (68' Γρύλλιας), Κοντός, Καραπάνος, Παππάς Χ., Τζαχρήστας, Γιάννης, Νύχτης, Παπακοσμάς, Κρεμπούνης (68' Λέντζος), Μέγας

Η Κ16 της ΕΠΣΑ που αν και ξεκίνησε το πρωτάθλημα ιδανικά με δύο νίκες (εκτός με Αιτωλοακαρνανία και εντός με Φωκίδα), γνώρισε την 4η σερί ήττα της στην Πάτρα με σκορ 4-1. Ο Καραβασίλης στο 20ο λεπτό έκανε το 1-0, με τον Γκολφίνο στο 31ο λεπτό να κάνει το 2-0. Στο β' ημίχρονο, η πατρινή ομάδα πέτυχε ακόμα δύο τέρματα με τους Καραβασίλη (46') και Γκολφίνο (65') να πετυχαίνουν από δύο τέρματα. Το μόνο που κατάφερε η αρτινή μας ομάδα ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο 73ο λεπτό με τον Κοντό.

Διαιτητής: Αντωνιάδης (Κεφαλληνίας/Ιθάκης)  Βοηθοί: Θωμάς (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) - Τοτάκης (Κεφαλληνίας/Ιθάκης)

Αχαΐα Κ16 (Βαλσαμής) : Αναστασόπουλος, Παπαγεωργίου (67' Νιφόρας), Χαβάνης (67' Σταματάκης Χ.), Κορμπάκης, Πέλο (72' Κατσιγιάννης), Φερτάκης, Σπαλιάρας, Καραβασίλης, Γκολφίνος, Κορφιάτης (62' Μπαλάσκας), Δαραμούσκας (62' Σταματάκης Σ.)

Άρτα Κ16 (Θόδης) : Μαλαμής, Παπαγιάννης, Μποτίλιας, Ντούλας (46' Παππάς Σ.), Ευαγγελής, Θεοδωρής, Κοντός, Τσόλης, Γείτονας (67' Χαβέλας), Μπουζάνης (46' Μπολιεράκης), Χασκής

Αποτελέσματα τελευταίας (6ης) αγωνιστικής Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας - ΕΠΣ Φωκίδας  9-3
ΕΠΣ Αχαΐας - ΕΠΣ Άρτας  3-2

Αποτελέσματα τελευταίας (6ης) αγωνιστικής Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κ16

ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας - ΕΠΣ Φωκίδας  6-3
ΕΠΣ Αχαΐας - ΕΠΣ Άρτας  4-1