Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα play-offs o BAO

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα play-offs ανόδου στην Α' ΕΣΚΑΒΔΕ o BAO, καθώς ηττήθηκε στο Αγρίνιο από την Προοδευτική με σκορ 67-53.

Ακολουθεί, η ανάλυση του παιχνιδιού από την αρτινή ομάδα:

Με ήττα ξεκίνησε τα playoff ανόδου της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ η ομάδα μας μέσα στο Αγρίνιο απέναντι στην Προοδευτική με 67-53. Οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ παρόλο την ανοχή των διαιτητών στο πολύ σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων, κλείνοντας το ημίχρονο με 33-28. Το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα δύο τραυματισμούς αθλητών μας, και σκοράροντας μόνο από βολές στο τέταρτο δεκάλεπτο ήρθε η ήττα για την ομάδα μας. Επόμενη αγωνιστική στην έδρα μας με την ομάδα της Κέρκυρας, το Σάββατο στις 14.00. Σας προσκαλούμε να ενισχύσετε την προσπάθεια της ομάδας μας για άνοδο, πάντα μέσα σε αθλητικά πλαίσια και με αρχή το ευ αγωνίζεσθε.

Διαιτητές: Ασημακάκη - Ρουπακιάς

Δεκάλεπτα: 15-15, 18-13, 13-14, 21-11

Προοδευτική (Ζαρκάδας): Ζαμπάρας 20(2), Τσάσσης 11, Διαμάντης 6, Καλαμπαλίκης 9, Μακρής 2, Αραχωβίτης 7(1), Φραγκελάκης 12(1), Μπαλωμένος, Χαντζης, Κρητικός, Φωτόπουλος, Κατερινόπουλος

ΒΑΟ Άρτας (Ασπρούδης): Μπούγιας 14(2), Πετανίτης 7(1), Χριστογιάννης 8, Μπαϊλης 3(1), Κέφης 2, Δράκος 4, Φωτάκης 4, Λουκας 4, Ζήρας, Ασπρούδης 7(1), Μόσιαλος