Με χατ-τρικ του Κοκκινέλη!

Με τον Κώστα Κοκκινέλη να πετυχαίνει χατ-τρικ, ο ΑΟ Κορφοβουνίου πήρε τη νίκη με 4-2 απέναντι στον ΑΟ Φιλιππιάδας.

Η αρχή ήταν κάτι παραπάνω από καλή για τους γηπεδούχους, καθώς στο 10ο λεπτό ο Χρήστος Κοντοδήμας εκμεταλλεύτηκε λάθος στην αντίπαλη περιοχή και με ωραίο πλασέ κρέμασε τον Καραγιάννη κάνοντας το 1-0. Από εκεί και μετά ανέλαβε δράση ο σέντερ φορ της ομάδας του Κορφοβουνίου, όπου με τρία δικά του γκολ σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του. Στο 34' ο Καραγιάννης έκανε κακή έξοδο και υπέπεσε σε πέναλτι. Ο Κώστας Κοκκινέλης δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα πετυχαίνοντας το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κοκκινέλης έκανε το 3-0 στο 49' με σουτ από τα δεξιά και στο 66' πέτυχε το 14ο του γκολ στο πρωτάθλημα κάνοντας το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν παράτησαν το ματς και κατάφεραν στη συνέχεια να μειώσουν σε 4-2, περιορίζοντας κάπως το εύρος της ήττας. Στο 71' ο Ρεμπής με σουτ εξ επαφής μετά από απόκρουση πέτυχε το 4-1 και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 81' ο Παπαλέξης από τα 11 βήματα, μετά από πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Πανάγος Άγγελος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Γούσης): Κίτσιος, Παππάς Α., Βασιλείου, Μέγας Π., Μπόσμος, Κοντοδήμας Χ. (70' Κοντοδήμας Β.), Παπαστράτος (65' Κοκκινέλης Κ-Ι.), Παππάς Β. (65' Σούλλα), Αποστόλου, Κοκκινέλης Κ-Α., Τάτσης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Καραγιάννης, Παπαρούνης, Αλεξίου, Ρεμπής, Γιάννος (46' Θειόπουλος), Παντιώρας, Παπαλέξης, Τσοκανάς, Μπακοδήμος, Μπαλάφας, Λαϊνάς Ε. (77' Λαμπρούσης)