Με χατ-τρικ Άρη Δόση, 5-1 η ΑΕΞ την ΑΕΜ

Ο 28χρονος επιθετικός της ΑΕ Ξηροβουνίου, Άρης Δόσης, πέτυχε το πρώτο του φετινό χατ-τρικ και οδήγησε την ΑΕ Ξηροβουνίου στη νίκη με 5-1 επί της ΑΕ Μενιδίου.

Ο Άρης Δόσης άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 34ο λεπτό και έπειτα από αδράνεια της άμυνας με γυριστό σουτ πέτυχε το 2-0. Η ΑΕΞ που είχε την υπεροχή στο α' μέρος, είχε ακόμα 2-3 καλές φάσεις με τον Δόση για ένα ακόμα τέρμα, με το 2-0 όμως να παραμένει μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Δόσης κατάφερε να ολοκληρώσει το χατ-τρικ του στο 60ο λεπτό με σουτ από πλάγια θέση, ενώ λίγα λεπτά πιο πριν ο Βίτσιος με φαλτσαριστό μακρινό σουτ κατάφερε να περάσει τη μπάλα πάνω από τον Οικονόμου και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 77ο λεπτό ήταν η σειρά του Κολιού να κάνει το 5-0, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλαμπούκη, ο οποίος διαμόρφωσε τον τελικό 5-1 στο 81'.

Διαιτητής: Κυριακού Χρήστος  Βοηθοί: Μαζαράκος Νίκος - Κωνσταντίνου

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς): Τσάιμος, Χουλιάρας, Παπανίκου, Θάνος (62' Ρεμπής), Ανυφαντής, Παπακίτσος (69' Ευαγγέλου), Στέργιος, Βίτσιος, Κιτσάκης (58' Σιαμέτης), Τζούκας (58' Κολιός), Δόσης Αρ.

ΑΕ Μενιδίου (Θόδης): Οικονόμου Μ., Νούσιας, Καλαμπούκης, Μανθιός, Σαββίδης, Παντιώρας (90' Κολοκύθας), Κασελούρης, Μαργώνης (70' Κόρδας), Δάσκαλος Σ. (79' Δάσκαλος Γ.), Σταμούλης, Ρεβίθης Γ. (64' Οικονόμου Η.)