Με δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο νίκησε την ΑΕΞ ο Καλόβατος

Χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο τέταρτο, ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΞ, με 2-0.

Δύσκολη νίκη πήρε κόντρα στην ανεβασμένη ΑΕ Ξηροβουνίου, ο Ολυμπιακός Καλοβάτου στην έδρα του, με 2-0. Το πρώτο μέρος, ήταν μέτριο και ίσως η μοναδική αξιόλογη φάση ήταν ένα καλό σουτ του Κοτρότσιου για τους γηπεδούχους που έφυγε άουτ. Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΞ απείλησε με ένα φάουλ του Κόνιαρη που έφυγε λίγο άουτ, ενώ στη μεγαλύτερή τους στιγμή στο ματς, οι φιλοξενούμενοι στο 73ο λεπτό είχαν δοκάρι σε δυνατό σουτ του Παλιάτσου. Στο 78ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, όταν από φάουλ του Τσώλη και κεφαλιά του Πλατογιάννη προς τα πίσω, ο Μπιρμπίλης στο δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά, έγραψε το 1-0. Τρία λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη τους, όταν ο Στέφου έδιωξε με το κεφάλι, και ο νεοεισελθών Μπελέρης τον κρέμασε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Σαρλής Χρήστος

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Θεμελής Π.) : Θεμελής Γ., Χατζίου, Κιούρα, Χαϊντάρι (48' Κωλέτσος Π.), Τζώρας, Μπιρμπίλης, Τσώλης, Σιαπέρας, Κοτρότσιος (79' Μπελέρης), Δάρδας, Νίκαρης (85' Καλύβας)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Στέφου, Πλατογιάννης (84' Νούτσος), Σιαμέτης, Κόνιαρης, Σαββίδης, Μανθιός, Τσιάπαλης (75' Μόσχος), Τρούλλης, Μπατίλας (65' Παππάς), Τζούκας, Παλιάτσος