Με δύο γκολ σε αρχή και τέλος επικράτησε το Κομμένο

Χάρη σε δύο γκολ του Κωσταδήμα, με την έναρξη του αγώνα, και στα τελευταία λεπτά, το Κομμένο επικράτησε με 2-0 της Ολυμπιάδας.

Με 2-0 επικράτησε της Ολυμπιάδας, ο ΠΑΣ Κομμένου, ανοίγοντας την ψαλίδα από την πέμπτη θέση, και μένοντας κοντά στον πρωτοπόρο ΑΟ Αγ. Αναργύρων. Οι γηπεδούχοι προχώρησαν τις τελευταίες μέρες των μεταγραφών σε δύο κινήσεις για να ενισχυθούν, αποκτώντας το Σωτήρη Μακρή από τα Ρακούν, καθώς και το Βασίλη Μόσχο που τελευταία αγωνιζόταν στην ΑΕ Μενιδίου. Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Μακρής βρήκε τον Κωσταδήμα, και εκείνος πλάσαρε εύστοχα, για το 1-0. Η Ολυμπιάδα προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, όμως δεν μπορούσε να απειλήσει ιδιαίτερα και στο 25ο λεπτό, ο Μόσχος έφτασε κοντά στο γκολ, όμως νικήθηκε από το Λάμπρου. Στο 35' ο Τζελιλάι απώλεσε τη σημαντικότερη ευκαιρία της Ολυμπιάδας στο πρώτο μέρος, πλασάροντας από καλή θέση λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να τελειώσουν το ματς, όμως σε δύο σημαντικές στιγμές τους, οι Δ. Νάτσιος και Κωσταδήμας αμφότεροι από θέση τετ α τετ δε βρήκαν εστία. Στο 70ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν μια ανάσα από την ισοφάριση, όμως ο Γώτας σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 75ο λεπτό, το φάουλ του Μπέτσα σταμάτησε στον Κόπανο, για να τελειώσει το ματς στο 87ο λεπτό, ο Κωσταδήμας, όταν απέφυγε τον τελευταίο αμυνόμενο, και πλάσαρε το Λάμπρου, γράφοντας το τελικό 2-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Οι δύο ομάδες είχαν στις καθυστερήσεις από μια καλή στιγμή, με το Σ. Νάτσιο από θέση τετ α τετ να αστοχεί, και τον Μπέτσα να μην μπορεί να μειώσει για την Ολυμπιάδα, αφού οι αμυντικοί σταμάτησαν στη γραμμή την κεφαλιά του.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Κυριακού Χρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας, Γιαννούλης, Τολιάκης, Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Παππάς Χ. (58' Παππάς Γ.), Μακρής, Νάτσιος Δ. (78' Λάμπρος), Κωσταδήμας, Μόσχος (58' Νάτσιος Χ.)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Τσιρώνης) : Λάμπρου, Παχούλας (20' λτρ. Πούλιος - 68' Σταμούλης), Χαρπαντίδης, Λεκάνης, Μπέτσας, Τσιρώνης (53' Πανής), Γεωργούλας, Παπακώστας, Γώτας, Τζελιλάι, Παπαγιάννης